U16 Döntő: Körmend ellen kezdjük a hétvégét

A háromnapos budapesti országos döntő nyitómérkőzésén a Körmend ellen lépünk pályára a negyeddöntőben.

A mieink kiváló alapszakaszt produkáltak, hiszen 12–1-es mérleggel zártak, egyedül Pécsen szenvedtek vereséget idegenben. A remek teljesítménynek köszönhetően a rájátszás „A” csoportjába jutottak.
A rájátszás során bravúros győzelmek és nehezebb mérkőzések egyaránt akadtak, végül 4–6-os mérleggel a negyedik helyet szerezték meg.
A playoff alatt Ábrahám Gergő és Makk Milán bizonyult csapatunk legeredményesebb játékosának.

Ellenfelünk hasonló utat járt be, mint a mieink. A körmendiek az alapszakaszt 5 győzelemmel és ugyanennyi vereséggel zárták, így közvetlenül csapatunk mögött végeztek a tabellán.
A rájátszásban hasonlóképpen, a Soproni Sportiskola mögött végzett Kocsis Tamás együttese, az ötödik helyen jutottak be az országos döntőbe. A keretükben több veszélyes játékos is megtalálható, közülük Banks George nevét mindenképp érdemes kiemelni.

A szezon során eddig négyszer találkozott egymással a két csapat, és mindannyiszor a mieink örülhettek a végén. Reméljük, péntek délelőtt az ötödik összecsapás is soproni sikerrel zárul majd!

"Örülök annak, hogy az alapszakaszban már sikerült legyőznünk a Körmendet, ugyanakkor ez egy teljesen más összecsapás lesz. Több egyénileg rendkívül ügyes játékosa is van az ellenfélnek, akik egymaguk is képesek eldönteni egy mérkőzést. A győzelemhez elengedhetetlen lesz, hogy már a találkozó elejétől a mi akaratunk érvényesüljön." - vélekedett a Körmendről Czukor Bence vezetőedző. 

Fiú Kadett "A" Döntő

Május 15., péntek 10:00, E.ON Sportcsarnok (Budapest)

Soproni Sportiskola KA U16/A - AKMÉ Körmendi Törpördögök