Bősze Gergő egy évvel ezelőtt szenvedett súlyos balesetet a pályán, rehabilitációja azonban olyan jól sikerült, hogy a rájátszás mérkőzéseire már erősítheti csapatát.
- Tavaly február végén fogadtuk a Rátgéber Akadémiát, meccs közben egy rossz kitámasztásnál ért a baj. Először csak azt hittem, kifordult a jobb térdem, saját lábamon mentem le a pályáról, de ahogy kihűltek az izmaim, már sejteni lehetett, hogy nagyobb a baj. Másnap, a kórházban derült ki, hogy elszakadt a keresztszalag - emlékszik vissza a közel egy évvel ezelőtti balesetére Bősze Gergő, a Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia junior csapatának irányítója. A rossz lépést hosszú, időnként fájdalmas hónapok követték a kosaras számára, aki a szakembereknek és saját fegyelmezettségének és szorgalmának köszönhetően most visszatérhetett a pályára.

- Már a műtét előtt is dolgoztunk Simon Cintia erőnléti edzővel az izmaim megerősítésén, az operáció után pedig lépésről lépésről segítette a talpra állásomat. Nagyon hálás vagyok neki, rengeteg energiát és szakértelmet tett bele a felépülésembe. Én is igyekeztem, mert vissza akartam térni a csapatba. Most már az orvosok is azt mondják, száz százalékos a felépülésem, úgyhogy februárban már játszom a rájátszás mérkőzésein. December közepe óta edzem a többiekkel, most már én is érzem azt a száz százalékot - árulta el Geri, aki sérülése után levonta a tanulságokat és tapasztalataival társait is segítheti.
- A sérülésem abból is eredt, hogy mivel több csapatban is játszottam, elhanyagoltam az erőnléti edzéseket. Nem voltam megfelelő kondícióban, ha betartottam volna a szakemberek előírásait, tanácsait, nagy eséllyel elkerülhettem volna a sérülést és az egy éves kihagyást - mondja Bősze Gergő, azt tanácsolva társainak, vegyék komolyan az erősítést.

- Ez a lényeg! Az erősítés a sportoló védelme is egyben. Gerinek sajnos valóban nem volt megfelelő az erőnléte - erősíti meg Simon Cintia erőnléti edző. Miután megtörtént a baleset, naponta több órát, még ünnepnapokon is foglalkozott a sérült játékossal annak érdekében, hogy felkészítse a sérült lábat a műtétre, illetve elősegítse a mielőbbi gyógyulást.
- A felépüléshez nagyon fontos, hogy megfelelő legyen az izomzat, ami átveszi ilyenkor a terhelést. Az operáció után fokozatosan terheltük Geri lábát, gyógytornát végeztünk és erősítettünk, majd jöttek a fejlesztő gyakorlatok napi három-négy órán át. Segítséget kaptunk a Darazsaktól is, amikor nekem más feladatom volt, ők vették át Gerit, így egyetlen napra sem szakadt félbe a rehabilitáció. Geri fegyelmezetten és pontosan dolgozott, de jobb lett volna inkább megelőzni ezt a balesetet - jegyzi meg a szakember, aki újra és újra hangsúlyozza: az erőnlét, a minőségi pihenés és a megfelelő táplálkozás nemcsak a teljesítményt javítják, a sportolók biztonságát is elősegítik.

Bősze Gergőt nagy örömmel fogadták újra a pályán társai, bár a kapcsolat a csapattal nem szakadt meg, hiszen a kosaras a rehabilitációs tréningjei során is találkozott a csapatával, és sokszor az edzéseken is ott volt, még ha csak a kispadon is. "Nagyszerű közösségünk van, miattuk is érdemes volt mindent beleadnom a rehabilitációba. Jó újra köztük lenni a pályán!" - jegyzi meg a Handler-iskolában informatikát tanuló, idén érettségiző fiatal.
Nagy Márta