Akadémiánk kenguru- és gyermekcsapatai is tartalmas idényt zártak, a mögöttünk hagyott szezont Erdősi Gyula és Galavics Edina vezetőedzők foglalták össze.
"A mögöttünk hagyott idény elsődleges feladata az volt, hogy olyan biztos alapokat alakítsunk ki, amelyekre a későbbiekben egyéni és csapatszinten egyaránt lehet építeni. A szezon során voltak könnyebb és nehezebb időszakok is, azonban a csapat fejlődése folyamatosan érzékelhető volt. A játékosok nagy része lelkiismeretesen dolgozott az edzéseken, amely a technikai fejlődésben, a játékhelyzetek megértésében és a hozzáállásukban is megmutatkozott.
A mérkőzések során több alkalommal is sikerült szervezetten, fegyelmezetten kosárlabdázni, ami eredményes csapatmunkát eredményezett. Ugyanakkor előfordultak olyan találkozók is, amikor a koncentráció hiánya miatt elkerülhető hibákat követtünk el. A pontatlan passzok, a lassabb visszarendeződés és a rossz döntések megnehezítették a játékunkat. Ezek a tapasztalatok fontos tanulságot jelentenek, amelyekből a játékosoknak és az edzői stábnak egyaránt építkeznie kell.
Örvendetes, hogy egyre több játékos érti és alkalmazza a csapatjáték alapelveit. A védekezés, az együttműködés és a megfelelő ritmusváltások terén is látható előrelépés történt. Voltak, akik kiemelkedő fejlődést mutattak az idény során, míg mások esetében még további munkára és türelemre lesz szükség. Minden játékosnál érzékelhető azonban az elvégzett munka hatása.
Összességében eredményes és hasznos szezont zártunk, amely megfelelő kiindulópontot biztosít a következő évadra. A megszerzett tapasztalatokra építve a következő szezonban magasabb elvárásokkal és nagyobb intenzitással folytatjuk a munkát. A fejlődéshez nem elegendő az edzéseken való részvétel – minden alkalommal maximális figyelemre, fegyelemre és elkötelezettségre lesz szükség." - fogalmazott Erdősi Gyula.

"A 2025/26-os szezonban a Soproni Sportiskolás Bivalyok U12-es csapatát irányítottam. Az év elején a fő célom a csapat egységesítése volt, hiszen az előző évben az U11-es csapat játékosai nálam tanultak már, de még mindig voltak olyan játékosok akik újonnan kerültek hozzám. Azt gondolom hogy ez a csapatszellem kialakítása jól sikerült ebben az évadban is. Két fronton versenyeztünk, mert a bajnoki mérkőzések mellett indultunk a 6 város tornasorozatban is.
A sok mérkőzés arra volt jó, hogy tapasztalatokat gyűjtsünk és az edzésen tanultakat mérkőzés szituációkban tudjuk gyakorolni. Rendkívül hasznos kezdeményezésnek tartom a 6 város torna sorozatát, így kicsit kitekinthettünk a régión kívülre is, és felmérhettük tudásunkat. Barátságos hangulatban fejlődhettek a játékosaink hónapról hónapra a tornának köszönhetően. A sok utazás alatt kicsit a csapat is jobban összekovácsolódott. Úgy gondolom, hogy a szezonban a korosztályi technikai és taktikai tudást a játékosok elsajátították, így nyugodt szívvel engedhetem tovább Őket a következő edzőhöz. További sportsikereket kívánok mindenkinek, figyelni fogom továbbra is a fejlődésüket! Hajrá Soproni Sportiskola!" - összegzett Galavics Edina.
