Zsinórban másodszor Junior Magyar Bajnok a Soproni Sportiskola KA U18 csapata!

A helyosztókra került sor a mai napon a fiú junior országos bajnokság döntőjében.

A 7. helyért megrendezett találkozón a jól kezdő, de két kezdőjét, Kékesi Kolost sérülés, Pavlik Botond Olivert pedig kiállítás miatt hamar elveszítő Atomerőmű SE U18A Kupai László Levente (25 pont, 6 pattanó) és Géringer Gergő (12 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda) vezetésével nemcsak, hogy nagyot küzdött, de az utolsó percben át is vette a vezetést (68-71). A második felvonást 15 ponttal nyerő, leginkább Kiss-Leizer Gergő (12 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) és Pleesz Gergő (19 pont, 5 szerzett labda) jó játékára építő Vasas Akadémia azonban Bérces Dániel négy büntetőjével fordított, és megszerezte a hetedik helyet (72-71).

Az 5. helyért megtartott összecsapáson az Antalics Dániel (18 pont, 16 pattanó, 4 gólpassz), Szőke Bálint (11 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz) és Pucz Zalán (17 pont) fémjelezte KASI/A a középső két negyedben el is döntötte a maga javára a Kecskeméti KA elleni mérkőzést. A Gera Ferenc (10 pont, 11 pattanó) és Kégel Tamás (19 pont, 5 pattanó) húzta kecskemétiek a záró 10 percben kozmetikázott veresége mértékén, de megszorongatni nem tudta a somogyiakat, akik így az ötödik helyen végeztek (78-68).

A bronzmérkőzésen jobban kezdett a Hőgye Patrik (15 pont, 9 pattanó) és Varga Ferenc (6 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) vezette DEAC KA U18/A. A középső két negyed azonban itt is döntőnek bizonyult: az NKA Pécs/A, melynek legjobbjai Bor Gábor (15 pont, 11 pattanó), Korszunszkij Bohdan (14 pont, 7 pattanó) és Árva-File Balázs (3 pont, 7 pattanó) voltak, ebben a két szakaszban eldöntötte a meccset a maga javára. A debreceniek nagyot harcoltak, végig küzdöttek, és szorossá is tudták tenni az utolsó játékrészt, de fordítani nem tudtak (64-59).

A fináléban nagyszerűen kezdett a Flasár Botond (24 pont, 14 pattanó, 7 gólpassz), Tóth Dániel (16 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz), Flasár Zalán (14 pont, 13 pattanó) és Bősze Gergő (9 pont, 5 pattanó) vezette, házigazda Soproni SI KA SKC/A. A félidőre eltüntette hátrányát a Laczházi Bence Botond (12 pont, 5 pattanó) húzta Budapesti Honvéd SE/A, ám a fordulást követően megint a soproniak játszottak jobban. A fővárosi együttes nem adta fel, a negyedik negyedben, a 36. percben 67-63-ra még feljött. Ezt követően azonban futott egy 11-0-t a Sopron, amely ezzel el is döntötte a finálé sorsát, megnyerte az országos bajnokságot, és megszerezte az aranyérmet (80-69).

Az Arany páros - Csátaljay Gábor és Carlos Vallejo Rocamora

A mai eredmények

 • A 7. helyért
  • Vasas Akadémia – Atomerőmű SE U18A 72-71
 • Az 5. helyért
  • KASI/A – Kecskeméti KA 78-68
 • A 3. helyért
  • NKA Pécs/A – DEAC KA U18/A 64-59

Döntő

 • Soproni SI KA SKC/A – Budapesti Honvéd SE/A 80-69

A torna végeredménye

 1. Soproni SI KA SKC/A
 2. Budapesti Honvéd SE/A
 3. NKA Pécs/A
 4. DEAC KA u18/A
 5. KASI/A
 6. Kecskeméti KA
 7. Vasas Akadémia
 8. Atomerőmű SE U18A