Vegyes kezdés Egerszegen az U14’a-ban

Fiú serdülő bajnokság, Területi alapszakasz, I. forduló

  1. szeptember 21. Zalaegerszeg.

Soproni Sportiskola KA/A – Soproni Tigrisek SE  109 – 56  (36-9, 27-17, 26-17, 20-13)

SSI: Keller B. 22, Gadácsi D. 17/3, Kiss V. 12, Monostori K. 10, Vieira C. 10, Szekeres Á. 9, Ölbey T. 9/3, Nyerges M. 8, Pavisa O. 6, Sohler D. 4, Király A. 2, Kisbéri K.

Csátaljay Gábor: A két soproni csapat találkozóján az első negyed jó játéka után már csak az volt a kérdés, hogy mekkora lesz a különbség a végén. Minden játékosom egyforma játékidőt tölthetett a pályán, a negyedik negyedben pedig a sütit érő 100. pontot is sikerült megdobni.

Ricsilla – Soproni Sportiskola KA/A  87 – 82  (14-23, 21-20, 22-19, 30-20)

SSI: Keller B. 26, Kiss V. 10, Vieira C. 9, Monostori K. 9, Ölbey T. 8, Nyerges M. 6, Szekeres Á. 4, Pavisa O. 4, Kisbéri K. 2, Király A. 2, Gadácsi D. 2, Sohler D.

Csátaljay Gábor: Egy magasabb ötössel léptünk pályára az első negyedben, ezzel megleptük ellenfelünket. Jól kezdtük a mérkőzést, okosan, fegyelmezetten játszottunk. Az első 10 percben jól oldottuk meg ellenfelünk legjobb játékosának védését is. A második negyedben nem játszottunk okosan, rossz döntéseket hoztunk, és sokat egyénieskedtünk. Szerencsére néhány könnyű kosarat is tudtunk szerezni gyorsindítások után, így a különbség minimálisan csökkent csak. A második félidőben mindig vissza tudtuk verni a zalaegerszegiek felzárkózási kísérleteit, többször is volt 10 pont körüli előnyünk. Az utolsó 5 percben elsősorban fejben fáradtunk el és buta eladott labdákkal, kimaradt ziccerekkel lendületbe hoztuk ellenfelünket, akik éltek a lehetőséggel és egy 15-0-s periódust produkálva eldöntötték a mérkőzés sorsát. Meg kell tanulnunk, hogy egy mérkőzés 40 perig tart és a kapkodásból, vagy a könnyelműségből elkövetett hibáknak következménye van…

Úgy érzem, hogy az előző szezonhoz képest küzdésben valamit sikerült előrelépnünk, de a jövőben sokkal tudatosabb edzésmunkára és több figyelemre van szükség, ha előre szeretnénk lépni. 

Ügyesen tovább fiúk!

Hajrá Sportiskola!

Hajrá Sopron!