U18 válogatott: kettős győzelem Románia ellen

Ferenczi Tamás csapata tovább készül a kontinensviadalra.

Románia ellen játszotta első felkészülési mérkőzéseit az U18-as Magyar Válogatott. A helyszín a székesfehérvári MKOSZ Csarnok.
A válogatott Ferenczi Tamás szövetségi kapitány és Horváth Imre, valamint Váradi Kornél szövetségi edzők irányításával harmadik hete edzőtáborozik Székesfehérváron. A keretben egyelőre 16 játékos található, mely az Észtországban, Tallinban rendezendő EB előtt 12 fősre csökken majd.
A keret tagjai idén U18-as ezüstérmes csapatunkból Werner Viktor, Polgárdy Ádám, Papp Barna és Rátvay Balázs, a válogatott technikai vezetője pedig Egyesületünk edzője Farkas Dávid.

Magyarország U18 – Románia U18 82:61 

(19:17, 22:13, 18:18, 23:13)
2017.06.30. péntek, 20:00 – Székesfehérvár, MKOSZ edzőcsarnok

Magyarország: Polgárdy 11/3, Werner 4, Tóth B. 7/6, Rátvay 9, Katona B. 12. Csere: Martinez 5/3, Taiwo 5, Mokánszki 5, Dancsecs 2, Mucza 9/3, Oroszi 5/3, Somogyi 5/3.

Ferenczi Tamás, a magyar válogatott szövetségi edzője:

„Jó sebességgel kosárlabdáztunk, de sajnos ez a sebesség rengeteg hibát is szült. Sokszor nem találtuk meg az egyensúlyt a felállt védelem elleni játék és a gyorsindítások, átmeneti játékok között. Sok támadó lepattanót engedtünk a románoknak, a kizárásokban, a védő lepattanók megszerzésén mindenképpen javítanunk kell, illetve a huszonnégy eladott labda is rendkívül sok már ezen a szinten. Szombaton négy olyan játékos fog pályára lépni, akik az első mérkőzésen nem kaptak szerepet. Folyamatosan teszteljük, figyeljük a csapatot, hogy a lehető legjobb tizenkét játékossal, és a legfelkészültebb csapattal tudjunk kimenni az Európa-bajnokságra.”

Magyarország U18 – Románia U18 81:73

(21:9, 19:25, 24:20, 17:19)
2017.07.01. szombat, 12:30 – Székesfehérvár, MKOSZ edzőcsarnok

Magyarország: Dancsecs 8/3, Katona B. 12, Werner 3, Taiwo 14, Somogyi 6/3. Csere: Benke 4, Tóth B. 4, Mokánszki 13/9, Papp B. -, Farkas D. 5, Kucsera D. 2.

Ferenczi Tamás, a magyar válogatott szövetségi edzője:

„A második edzőmérkőzésünkön újabb négy játékosnak adtunk lehetőséget. Próbáltuk a játékperceket elosztani. Hullámzó volt a játékunk, volt, amikor nagyon jó periódusokat produkáltunk, támadásban, amikor precízen, pontosan lejátszottuk a játékainkat, akkor tudatos kosarakat tudtunk dobni, a védekezésünkkel volt viszonylag nagyobb gond. Rotációban elkéstünk, „close outban” nem használtuk a kezünket, és ezért a kiosztásokból viszonylag sok hárompontost kaptunk. Amikor a mérkőzésen rossz felfogásban támadtunk, és siettettük a játékot, akkor azt könyörtelenül kihasználta a román csapat, és sok könnyű kosarat tudott belőle dobni. Folytatjuk tovább a felkészülésünket, jövő héten újabb két mérkőzést játszunk a jó erőből álló belga csapat ellen. Ezúton is jobbulást kívánunk Fazekas Csabinak, akit elveszítettünk az idei Eb-re.”

20170630-0701_U18_valogatott

Képünkön a soproni különítmény: Rátvay Balázs, Papp Barna, Farkas Dávid (a válogatott technikai vezetője) Polgárdy Ádám és Werner Viktor.