U18-as Eb: kikapott Belgiumtól válogatottunk

U18-as fiú, B-divíziós Eb

2017. július 28. – augusztus 6. – Tallin, Észtország

Ezúttal nem sok esélye volt a magyar csapatnak, a tizenegyedik helyért küzdhet meg holnap.

Magyarország U18 – Belgium U18 54:72

(15:20, 14:21, 8:10, 17:21)
2017. augusztus 5. szombat, 18:15 – Tallinn, TTU Sport Centre
Részletek >>>

Magyarország: Katona 4, Somogyi 3/3, Dancsecs, Werner 4, Kucsera 9. Cserék: Polgárdy, Tóth B. 2, Mokánszki 10/6, Rátvay 11, Papp B. 2, Mucza 6/3, Oroszi 3/3.

Gobodics Tamás (Kezdo5.hu):

„Az első öt percben fej-fej mellett haladtak a felek, Somogyi triplájával vezetett is a magyar válogatott, ám 13:10 után egy 10:2-es rohamot produkáltak a belgák és innentől átvették az irányítást. Alig telt el másfél perc a második negyedből, már tíz pont felett járt a különbség, nem tudott megkapaszkodni csapatunk és ezen az időkérés sem segített. Ettől kezdve tisztes távolból követték ellenfelüket a mieink, csak Oroszi és Mokánszki triplái miatt nem nőtt húsz pont fölé a hátrány – a nagyszünet előtt aztán sikerült kicsit közelíteni, jött egy jobb periódus támadásban, így mínusz tizenkettővel mehettek az öltözőbe Katonáék.
Támadásban a fordulás után sem sikerült javulni és bár a belgák sem villogtak, mégsem tudott közelebb zárkózni a magyar csapat, a különbség megmaradt – rengeteg volt a hiba, nem jöttek ki a játékok, nem ültek a dobások. A 8:10-es harmadik negyed után a záró etapban sem történt változás, válogatottunk ezen az estén nem volt egy súlycsoportban ellenfelével, így viszonylag sima vereséget szenvedett – ezúttal nem volt meg az utóbbi időben látott remek támadójáték (a torna második legjobb tripladobója, Dancses például pont nélkül zárt), amit nem bírt el a társaság. A vereség miatt holnap a 11-12. helyért vívott találkozóval fejezi be az Eb-t a gárda.”