U16: bravúr a pasaréti „oroszlánbarlangban”

Fiú Kadett Bajnokság – Rájátszás – Alsóház, Nyugat

Részletek >>>

Vasas Akadémia/B – Soproni Sportiskola/A 74:81

(24:23, 18:15, 17:19, 15:24)
2014.02.15. szombat, 17:00 – Budapest

SSI/A: Horváth Cs. 2, Papp 10, Werner 12/3, Schaul 26/6, Németh 23. Cs: Polgárdy 2, Soós 6/6, Nagy, Horváth K.
Edző: Sterbenz László.

A Vasas B csapata az U16-os korosztályban a fiatalabb, azaz nagyjából a soproniakéhoz hasonló évjáratú együttes. Egy kitűnően felkészített, s képzett fiatal kosarasokból álló társaság, amely egész meccsen letámadta a soproni fiúkat. A srácok időnként el-eladogatták a labdát ez ellen, így jobbára szinte végig a hazaiak vezettek. Leszakítani azonban nem tudták a Soproni Sportiskola együttesét, amelyben ezúttal a meghatározó játékosok mellett a kiegészítő emberek is igen-igen sokat tettek hozzá a csapat összteljesítményéhez, jó védekezéssel triplákkal, lepattanókkal segítettek abban, hogy versenyben maradjon a társaság. Horváth remekül szervezte a csapat játékát, Németh és Schaul pedig ezúttal extrát nyújtottak támadásban.
A végjáték a sportiskolás srácoké volt, egyenlő állásnál Werner Viktor triplája után átvették a vezetést a srácok, majd Papp Barna szerzett előbb labdát aztán kosarat, s az i-re a pontot Németh tette föl szép centermunka utáni kosárral.

Sterbenz László:

„Váratlan, de teljesen megérdemelt győzelmet aratunk remek csapatunkával egy kitűnő csapat otthonában.”