U14/A csapatunk nagy lépést tett az országos döntő felé, de még sokat kell dolgozni és küzdeni érte!

2021.02.27. 12:45
Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia/A- Bajai Bácska FKE/A
96-63 (37-11, 12-25, 31-8, 16-19)

Egy nehéz és érzelmekkel teli torna után sok mindent helyre kellett tenni a srácokkal. Az
elvárás nem volt más, mint a hibáinkat kijavítani és bizonyítani magunknak. Az első
negyedben ez maximálisan meg is történt, magabiztos előnyre tettünk szert, de sajnos a
második negyedben nem találtunk magunkat. Az félidőben helyre raktuk a dolgokat és máris
azt a játékot mutattuk, amit MI tudunk. A 31! gólpassz csapat szinten és az, hogy 6 ember is
10 pont vagy fölötte dobott jelzi, hogy csapatként funkcionált a társaság.

Dobók: Palotai M, Porrogi I 8, Flasár Z 10, Dallos M 6, Pethő B 10, Rédecsi F 6, Kovács Á 16,
Béres M 12, Nyikos B 16, Joó L 4, Kovács E, Németh B 12/3

Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia/ A – Kecskeméti KA/A
118- 47 (32-13, 26-14, 37-14, 23-6)

Tudatosan, csapatként játszva, ismét magas 23 gólpasszal hozta a kötelezőt a csapat. Sikerült
mindenkinek pontot szerezni és tudtunk készülni a torna döntőjére az eddig a szezonban
veretlen hazai csapat ellen.
Dobók: Palotai M 5, Porrogi I 9, Flasár Z 7, Dallos M 4, Pethő B 14, Rédecsi F 6, Kovács Á 14,
Béres M 8, Nyikos B 22, Joó L 19, Kovács E 2, Németh B 8

CIVIS KK U14A – Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia/ A
77-67 (16-16, 16-18, 19-16, 26-17)

A csoport első helyéért játszottunk egymással. Tudatosan, okosan játszottunk az első perctől
kezdve. A megbeszélt utasításokat próbálták tartani a srácok, Tudtuk, hogy fizikális
mérkőzésre számíthatunk, de úgy tűnik, mi sokkal durvábbak voltunk ellenfelünknél (16-26),
és rengeteg büntetőt dobhattak. Sajnos a büntetőkkel ezen a mérkőzésen se sikerült
kibéküli, mert 20/9 bedobott büntetővel szinte lehetetlen mérkőzést nyerni. Annak örülök,
hogy megint magas, 16 gólpasszt osztottunk ki csapat szinten és ahhoz képes, hogy jóval

magasabb volt az ellenfél a lepattanó csatát ugyan minimálisan is, de megnyertük. Büszkék
vagyunk a fiúkra, mert egy másodpercig sem adták fel és hajtottak, mentek előre!
Remélem lesz lehetőségünk visszavágni nekik!

Dobók: Palotai M 2, Porrogi I 2, Flasár Z 3, Dallos M , Pethő B 8, Rédecsi F 4, Kovács Á 5,