U14: Oroszlányban sem sokon múlt a 2. hely

Fiú Serdülő Bajnokság – Országos Főtábla II.

Serdülő csapatunk Oroszlányban járt újabb tornáján. A mérleg egy győzelem mellett 2 vereség, a házigazdákat a 2. helyezés szempontjából döntő meccs elején nagyon „elengedték” a srácok, s sok büntetőt hibáztak. Tanulságos sorozaton van túl Barlai Tamás legénysége.

N csoport

Részletek >>>

OSE Oroszlánok – Soproni Sportiskola/A 90:86

(34:20, 16:16, 19:22, 21:28)
2014.03.08. szombat, 11:00 – Oroszlány, Krajnyik András Sportcsarnok

SSI/A: Frank 4, Vass, Rátvay 26, Heiszenberger 4, Dávidházi 16. Cs: Stilling, Horváth, Frankó 2, Varga 2, Gottlieb, HORVÁTH 34, Bella.

Az agresszíven, kemény letámadással kezdő hazai együttes ellen megilletődötten kezdtek a srácok. Rátvay Balázs eléggé magára maradt a pontszerzés tekintetében, a negyed közepén 19:7-re vezettek a hazaiak, a szakasz második felére sikerült kicsit kiegyenlítetté tenni a játékot. Jött a második 10 perc, s az ekkor játszó egység egált játszott a hazaiakkal. A térfélcsere után magukra találtak a srácok, a hazaiak többnyire csak szabálytalanságok árán tudták megállítani fiaink támadásait. Apránként csökkent a különbség, sajnos a sok-sok kihagyott büntető miatt érdemben, igazán nem tudtak a fiúk közelebb kerülni ellenfelükhöz. A záró szakasz közepén még mindig 14 ponttal vezettek a hazaiak. A fiúk azonban egy pillanatra sem adták fel, a Rátvay–Horváth–Dávidházi trió jóvoltából megindították a hajrát a fáradni látszó hazaiakkal szemben. Fokozatosan csökkent a hátrány, egy perccel a befejezés előtt sikerült egyenlíteni, majd amikor a végjátékban a srácok egy pontos hátrányban a vezetés megszerzéséért támadtak, egy vitatható támadóhiba miatt végül nem sikerült fordítani, de nem ezen múlt elsősorban a vereség, hanem a tompa, álmos kezdésen, no meg a 15 kihagyott büntetőn.

Szerencsi VSE – Soproni Sportiskola/A 72:80
2014.03.08. szombat, 17:00 – Oroszlány, Krajnyik András Sportcsarnok

Soproni Sportiskola/A – Megyeri Tigrisek KK 63:118
2014.03.09. vasárnap, 10:45 – Oroszlány, Krajnyik András Sportcsarnok