U14 Molnár Csaba Emléktorna

U14A Molnár Csaba Emléktorna, 2018

2018. április 14-15. – Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok

Soproni Sportiskola KA – Szombathelyi SI KA 75:49

2018. április 14., szombat, 11:00

Csátaljay Gábor (Soproni Sportiskola KA):

„A mérkőzés elejétől sikerült a srácoknak komolyan venni a játékot és elsősorban védekezésben nyújtottunk jó teljesítményt.”

Váradiné Szarka Ildikó (Szombathelyi SI KA):

„Sajnos nem tudtunk olyan jó ellenfele lenni a házigazdának, mert a hétvégi győzelmek után a fiúk egy kicsit nem olyan alázattal játszották ahogy szoktak játszani. Nagyon rosszul védekeztünk és nagyon ritmustalanul támadtunk. De reméljük, hogy a további meccseken majd  összetudjuk rakni a fejünket.”

Tovább a galériához >>>
Fotó: Fekete Bettina

Kosárlabda Akadémia Pécs – BK Snakes Ostrava 81:102

2018. április 14., szombat, 13:00

Németh Konrád (Kosárlabda Akadémia Pécs):

„Gratulálok az Ostravának, játszottunk egy jó mérkőzést velük. Igazából a kulcsa az volt, hogy fizikálisan erősebbek, nagyobbak voltak nálunk és a végére elfáradtunk. Nem sikerült sokszor megállítani a gyors indításaikat és igazából ezért vesztettünk.”

Kamil Vastak (BK Snakes Ostrava):

„A mérkőzés nagyon nehéz volt számunkra, mert az ellenfél hasonlóan jó erőket képvisel, mint mi. 3 negyedig tudták tartani magukat, de a 4. negyedben sikerült meglépnünk és így 21 ponttal tudtunk győzni.”

Tovább a galériához >>>
Fotó: Fekete Bettina

Szombathelyi SI KA – Kosárlabda Akadémia Pécs 81:72

2018. április 14., szombat, 18:00

Váradiné Szarka Ildikó (Szombathelyi SI KA):

„A második mérkőzésen egész más hozzáállással kezdtünk, jót küzdöttünk. Fizikálisan bírtuk a mérkőzést. Örülök, hogy mindenki kapott játéklehetőséget.”

Németh Konrád (Kosárlabda Akadémia Pécs):

„Gratulálok a Szombathelynek szép kosárlabdát játszottak ellenünk. Sajnos kicsit fáradtak voltunk, így a második mérkőzésre és nem tudtunk abban a ritmusban kosárlabdázni ahogy az első mérkőzésen. Remélem holnap kipihenve egy jobb mérkőzést fogunk játszani.”

Tovább a galériához >>>
Fotó: Fekete Bettina

BK Snakes Ostrava – Soproni Sportiskola KA 2:0

2018. április 14., szombat, 19:30

Kamil Vastak (BK Snakes Ostrava):

„3 és fél negyedig tudtunk kosárlabdát játszani a barátainkkal, a Soproniakkal. A 4. negyed 5. percében a játékvezető 3 technikai hibát ítélt ellenünk, amivel nem értek egyet.”

Csátaljay Gábor (Soproni Sportiskola KA):

„Egy nagyon jó csapat ellen játszottunk. Tudtuk hogy erősek, tudtuk hogy fizikálisabban magasabbak, erősebbek, ennek ellenére felvettük a játék ritmusát és egészen jól tudtunk néha helyenként védekezni, illetve támadásba egészen extra dolgokat tudtunk produkálni. Ennek örülök mindenképpen. Sajnos a meccs nem úgy ért véget ahogy kellett volna, de ennek ellenére nagyon jó edzőmeccs volt, ami segíti a felkészülésünket.”

Tovább a galériához >>>
Fotó: Fekete Bettina

Szombathelyi SI KA – BK Snakes Ostrava 65:67

2018.04.15.,  vasárnap, 9:00

Váradiné Szarka Ildikó (Szombathelyi SI KA):

„Nagyon jó mérkőzést játszottunk egy nagyon erős Ostrava ellen. Úgy gondolom, hogy végig partiban voltunk. Nagyon szépen köszönjük a Soproni Sportiskolának a rendezést és hogy itt lehettünk.”

Kamil Vastak (BK Snakes Ostrava):

„Számunkra ez a 9 órai kezdés korán volt, végig tudták velünk tartani a lépést a Szombathelyiek. Ebből is látszik, hogy csak 2 ponttal tudtunk győzni. Nagyon örülök, hogy részesei lehettünk ennek a tornának.”

Tovább a galériához >>>
Fotó: Fekete Bettina

 

Soproni Sportiskola KA – Kosárlabda Akadémia Pécs 82:54

2018.04.15.,  vasárnap, 11:00

Csátaljay Gábor (Soproni Sportiskola KA):

„A mai napon ismét viszonylag jó játékkal rukkoltunk elő különösen az első félidőben. Elég nagy előnyre tudtunk szert tenni. A második félidőbe több hiba csúszott bele, de a győzelmünket nem fenyegette veszély.”

Németh Konrád (Kosárlabda Akadémia Pécs):

„Gratulálok a Soproni Sportiskolának. Köszönjük szépen a rendezést, nagyon örültünk a meghívásnak. Sajnos ezen a mérkőzésen felül múltuk a tegnap esti formánkat. Még lassabban, még lájtosabban játszottunk és egyszerűen nem tudtunk kosarat dobni. Ezzel a hozzáállással nem is lehet meccset nyerni.”

Tovább a galériához >>>
Fotó: Fekete Bettina

Eredmény

  1. helyezett: Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia
  2. helyezett: BK Snakes Ostrava
  3. helyezett: Szombathelyi SI KA
  4. helyezett: Kosárlabda Akadémia Pécs

A legjobb játékosok

Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia: Csendes Péter
BK Snakes Ostrava: Mihál David
Szombathelyi SI KA: Horváth Ádám
Kosárlabda Akadémia Pécs: Merkl Barna

MVP (a torna legjobb játékosa)

Krenek Jan – BK Snakes Ostrava

Tovább a galériához >>>
Fotó: Fekete Bettina