U14: egy győzelem, két vereség Dombóváron

Fiú Serdülő Bajnokság – Országos Főtábla I.

Öt pont hiányzott a dombóvári tornán a hazaiakkal szemben ahhoz, hogy serdülőnk a legjobb 16 csapat között folytathassák szereplésüket. A srácok helytálltak a döntő fontosságú összecsapáson, a hazaiakkal szemben remek mérkőzésen maradtak alul. Nézzük a részleteket!

B csoport

Részletek >>>

Alba Fehérvár – ARSC – DKKA/A – Soproni Sportiskola/A 103:64

(30:18, 39:13, 12:19, 22:14)
2014.02.08. szombat, 12:45 – Dombóvár, DVMSE sportcsarnok

SSI pontszerzők: Horváth 26/3, Rátvay 15/3, Frank 8, Varga 4, Stilling, Horváth M., Horváth B., Frankó 2, Bella 2, Heiszenberger 1.

Az ország egyik legjobb csapata az első félidőben, különösen a második negyedben nagy fölényben játszott. A fehérváriak érvényre juttatták magassági fölényüket, sok könnyű kosarat s lepattanót szerezve elhúztak.
A harmadik negyedben a legerősebb összetételben kifejezetten jól védekezve és ügyes támadásokat vezetve jobbnak bizonyultak a srácok a fehérváriaknál, s a záró szakaszban is sokáig partiban voltak velük. Összességében ez ellen a kitűnő fehérvári együttes ellen nem rossz eredmény ez, helytállt a csapat.

Soproni Sportiskola/A – Dombóvári Kosárlabda Suli 85:90

(22:24, 25:21, 18:20, 20:25)
2014.02.08. szombat, 18:45 – Dombóvár, DVMSE sportcsarnok

SSI pontszerzők: Horváth K. 49/6, Rátvay 22, Frank 10, Horváth M. 2, Varga 2.

A továbbjutást jelentő 2. hely megszerzése szempontjából döntő fontosságú mérkőzés elején Rátvay Balázs vitte vállain a csapatot, de sajnos egy kisebb sérülést szenvedett, emiatt rövid időre kivált a játékból. A második szakaszban Horváth Krisztián vezérletével sikerült fordítani, szünetben 2 pontos előnyük volt a srácoknak. A harmadik negyedben fej-fej mellett haladt az ekkor már a legerősebb összeállításában szereplő két együttes, a záró szakasz előtt döntetlenre álltak a csapatok. Sajnos ennek elején jött egy kis hullámvölgy, a hibákat kihasználva 10 ponttal elhúztak a hazaiak. Horváth Krisztián – ami a pontszerzést illeti – szinte egymaga vette üldözőbe a dombóváriakat, miközben a védekezés feljavult. A hajrában 2 pontra sikerült felzárkózni, ám a végjátékban a hazaiak újítani tudtak, s egy kitűnő mérkőzésen megérdemelten nyertek.

Kaposvári KK Delfinek/B – Soproni Sportiskola/A 43:85

(5:23, 10:23, 10:28, 18:11)
2014.02.09. vasárnap, 09:00 – Dombóvár, DVMSE sportcsarnok

SSI pontszerzők: Varga 18, Frank 16, Horváth M. 12, Rátvay 12, Horváth K. 11, Heiszenberger 4, Bella 4/3, Stilling 2, Gottlieb 2, Dávidházi 2, Horváth B. 2.

Ezen a mérkőzésen sportiskolásaink számítottak esélyeseknek s ehhez méltó, lendületes jó játékkal kezdték a mérkőzést. Az első egyed végén már közel 20 ponttal vezettek a srácok, és az első félidő végére lényegében el is döntötték a mérkőzést a maguk javára. Szünet után már azok a játékosok is több szerepet kaptak, akik az előző két mérkőzésen kevesebbet játszottak. Összességében nem sokon múlt, hogy a serdülő együttes, amelynek játékosainak többsége egy évvel fiatalabb a korosztályban játszó srácok többségénél, beverekedje magát a legjobb 16 csapat közé.