Továbbra is veretlenek a Bivalyok

Gyermek Kupa 

Továbbra sem talált legyőzőre a Nyugat régió A csoportjában Bivalyok csapatunk. A hazai Oroszlány mellett, a szombathelyi Sólymok csapatát is két vállra fektette együttesünk.
A területi A csoportban szereplő Sasok első mérkőzésükön visszavágtak az Oroszlánoknak, ám a csoportdöntőben a győri lányok bizonyultak jobbnak.

Felsőház 2. forduló – 4-5. régió – A csoport

Részletek >>>

 

Soproni Sportiskolás Bivalyok – OSE Oroszlánok 74:59

(14:7, 23+5:20+6, 17:12, 15:14)
2016.02.20. szombat, 10:00 – Oroszlány, Krajnyik Akác András Sportcsarnok

SSI Bivalyok: Meszlényi 24, Csendes 17, Iván 9, Csátaljay 8, Keller 7, Pintér 5, Varga M 2, Böröcz 2, Nyikos, Nyerges, Pallag.

Barlai Tamás:

„Első mérkőzésünkön nehezen lendültünk játékba. Nagyon sok ziccert hibáztunk, pontatlanul, lassan játszottunk. Fáradtnak tűntek a fiúk, talán a múlt hét végi prágai tornát és utazást nem sikerült még kipihenni. A második félidőben sokkal koncentráltabban kezdtünk, a támadások befejezésében lettünk jóval hatékonyabbak. A győzelmünket nem fenyegette veszély, de a fiúk is érezték, hogy a ma mutatott teljesítménynél sokkal jobban is tudnak játszani.”

Harcos Sólymok – Soproni Sportiskolás Bivalyok 72:83

(20:21, 8+7:14+8, 20:18, 17:22)
2016.02.20. szombat, 11:30 – Oroszlány, Krajnyik Akác András Sportcsarnok

SSI Bivalyok: Csendes 30, Meszlényi 27, Nyikos 9, Csátaljay 5, Varga M 4, Keller 3, Pintér 2, Böröcz 1, Pallag 1, Nyerges 1, Iván.

Barlai Tamás:

„A második mérkőzésünket, az előzőhöz hasonlóan, rengeteg hibával kezdtük. Támadásban ismét lassan játszottunk, ehhez párosult a gyenge egy-egy elleni védekezés. Három perc után, 3-11-es szombathelyi vezetésnél kellett időt kérnünk, hogy felrázzuk a fiúkat. Az időkérés után gyors, lendületes egy-egy elleni támadásokkal és a letámadásból szerzett labdákkal hamar felzárkóztunk, egy pont előnnyel fordultunk a második negyedre. A második negyedben növelni tudtuk a különbséget. A szünetben a büntetőket egész jó százalékkal dobtuk, 11-ből 8-at értékesítettünk, így nyolc pontos előnnyel kezdtük a második félidőt. A fáradtság jelei továbbra is mutatkoztak a fiúkon, de végéig nagyon küzdöttek és megérdemelten nyerték meg a találkozót. Ezzel a nyugati régióban továbbra sem találtunk legyőzőre! Gratulálok a fiúknak!”

Alsóház 2. forduló – 4. régió – A csoport

Részletek >>>

Győri KC Oroszlánok – Soproni Sportiskola Sasok 33:72

(8:15, 1+4:23+6, 12:14, 8:14)
2016.02.21. vasárnap, 10:00 – Sopron, Vas- és Villamosipari Szakközépiskola

SSI Sasok: Beszprémi 14, Biacsics 6, Nyikos 15, Miskolczi, Schaul 14, Kalmár I. 4, Németh 11, Woditsch 3, Tisza 2, Vass, Kocsis 1, Kalmár K. 2.

Palkovits Tamás:

„Az első félidőben álomszerűen védekeztünk és ponterősen támadtunk, valamint a szünetben a büntetőket is megfelelő hatékonysággal (nyolc kenguru játékossal) dobtuk. Ezt követően továbbra is nagyokat küzdöttünk, de már több hiba csúszott a befejezéseinkbe. Ezzel együtt dicséretes, hogy ilyen magabiztosan sikerült legyőznünk a győri fiúkat, akikkel tovább tart a sorminta szerinti eredményünk (győzelem – vereség – győzelem …).”

Soproni Sportiskola Sasok – Széchenyi Kosárlabda Akadémia 48:64

(7:14, 10+4:18+6, 11:17, 16:9)
2016.02.21. vasárnap, 14:30 – Sopron, Vas- és Villamosipari Szakközépiskola

SSI Sasok: Beszprémi 13, Kiss, Biacsics, Nyikos 16, Schaul 2, Kalmár I. 1, Németh 4, Woditsch 7, Tisza, Vass 1, Kocsis, Kalmár K. 4.

Palkovits Tamás:

„Az első félidőben mindkét negyedet hosszú kosárcsenddel kezdtük, ráadásul a büntetőket is az akadémisták nyerték meg. A második félidőben védekezésünk összeállt, ám még ekkor is sok közeli helyzetet hibáztunk el, így csak arra volt elegendő, hogy egy ponttal mi nyerjük meg ezt az időszakot. A mérkőzés elejétől kellene úgy játszanunk, ahogyan tettük azt a harmadik és negyedik negyedben. Gratulálunk a győri lányok jó játékához!”

 

Tovább a galériához >>>