Színvonalas fordulót rendeztünk (Kerekesszékes)

Kerekesszékes bajnokság – 2. forduló

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége elkötelezett a fogyatékkal élők esélyegyenlőségének megteremtésében, sportolási lehetőségeik és életminőségük javításában. Ezért működteti a Fogyatékkal Élő Kosárlabdázók Bizottságát, amely – többek között – szervezi és lebonyolítja a Magyar Kerekesszékes Kosárlabda Bajnokságot. Magyarországon eddig négy csapat alakult meg (Soproni Tigrisek, Soproni Sportiskolás Sólymok, Törekvés SE Budapest, DVTK Miskolc).
A hétvégén a Soproni Sportiskolás Sólymok szervezésében volt három bajnoki mérkőzés. (Most a Törekvés együttese volt a szabadnapos.)

Részletek >>>

Soproni Sportiskolás Sólymok – Soproni Tigrisek 24:56

(10:17, 5:14, 4:14, 5:11)
2017. november 26., vasárnap, 10.00 – Sopron, Novomatic Aréna

SSI Sólymok: Szaller, Endrédi 2, Inczédi 2, Vas, Dr. Bihari 2, Priszinger 2, Palkovits 10, Balogh 5, Szabó 1.

Palkovits Tamás:

„Az első találkozón az eddig veretlen Tigrisek igazolta ellenünk – majd a DVTK ellen is – jó formáját. Amikor egy kicsit is hibáztunk, azonnal büntettek.”

Soproni Sportiskolás Sólymok – DVTK 44:30

(7:2, 7:10, 20:8, 10:10)
2017. november 26., vasárnap, 14.00 – Sopron, Novomatic Aréna

SSI Sólymok: Szaller, Endrédi 7, Inczédi 4, Vas 2, Dr. Bihari 10, Priszinger 5, Palkovits 4, Balogh 12, Szabó.

Palkovits Tamás:

A DVTK elleni mérkőzésen két, azonos »súlycsoportba« tartozó csapat feszült egymásnak. A 25. percig nem bírtuk megtörni a miskolci kerekesszékeseket, ám ekkor öt perc alatt egy 16:2-es »gurulással« sikerült megnyugtató előnyre szert tenni, amely különbség megmaradt a játék végéig. 
Mindenképpen dicséretes teljesítmény a mai, de a december 16-17-i következő fordulóra még keményebben kell készülni!

Tovább a galériához >>>
Fotó: Palkovits Tamás