Spanyol túra „nagy durranással” (U14)

Edzőmérkőzések Gironában és Barcelonában

2017. október 30. – november 5.

A Soproni Sportiskola Egyesület U14A csapata Spanyolországban járt a múlt hét folyamán, ahol több spanyol csapat ellen is pályára lépett, melyek hasznosnak bizonyultak.
Az idei évben egy rendkívül komoly mérkőzést is sikerült megszervezni, hiszen a világ talán legjobb egyesülete, az FC Barcelona ellen is pályára léphettek Csátaljay Gábor fiai, valamint péntek este élőben tekinthették meg a Hanga Ádámmal felálló katalán csapatot, az Olympiakos elleni Euroliga mérkőzésen.

A részletes program

2017. október 30., hétfő:

 • Utazás: Sopron – Cannes (FRA)
 • Városnézés Cannesban

2017. október 31., kedd:

 • Utazás: Cannes (FRA) – Girona (ESP)
 • 1. mérkőzés, Girona, 19.00:
  CESET Girona U16 – Soproni Sportiskola 53:51 (10:17, 20:11, 11:12, 12:11)
  SSI: Csendes 4, Pintér 2, Csátaljay 16, Pallag, Németh Á. Cserék: Meszlényi 14/3, Woditsch, Kulik 2, Iván 2, Nyikos 5, Holló, Böröcz 6.

2017. november 1., szerda:

 • Városnézés Gironában
 • 2. mérkőzés, Girona, 18:30:
  Selecció Girona – Soproni Sportiskola 72:71 h.u. (15:10, 23:14, 9:21, 16:18, 9:8)
  SSI: Csendes 25, Meszlényi 18, Nyikos 3, Csátaljay 21, Woditsch 2. Cserék: Iván 2, Böröcz, Pintér, Kulik, Pallag, Holló, Németh.

2017. november 2., csütörtök:

 • 3. mérkőzés, Girona:
  CEB Girona Marc Gasol – Soproni Sportiskola 57:69 (15:16, 13:17, 12:17, 17:19)
  SSI: Csendes 10, Holló 6, Nyikos 4, Iván 8, Németh 9. Cserék: Meszlényi 4, Csátaljay 11, Böröcz, Pallag, Woditsch 9, Pintér 4, Kulik 4.

2017. november 3., péntek:

 • Utazás: Girona (ESP) – Barcelona (ESP)
 • 4. mérkőzés, Barcelona, Joan Gamper Edzőközpont:
  FC Barcelona – Soproni Sportiskola 98:55 (19:11, 20:11, 24:10, 35:23)
  SSI: Csendes 12/3,  Meszlényi 20/9, Nyikos 9/3, Csátaljay 8, Woditsch 6. Cserék: Böröcz 2, Pintér, Németh, Iván, Pallag, Kulik, Holló.
 • 21:00 Barcelona – Olympiakos Euroleague mérkőzés megtekintése

2017. november 4., szombat:

 • Városnézés Barcelonában
 • Utazás: Barcelona (ESP) – Cannes (FRA)

2017. november 5., vasárnap:

 • Utazás: Cannes (FRA) – Sopron

Szakmai beszámolók

Csátaljay Gábor vezetőedző:

„A gyerekek fejlődése szempontjából nagyon fontosnak tartom, hogy minél több nemzetközi mérkőzést játsszanak, megismerjék más országok kosárlabda kultúráját, és különböző stílusokkal találkozzanak. Leszűrve a tanulságokat nem csak a gyerekek, de mi edzők is sokat tanulhatunk ezekből a mérkőzésekből. U14A csapatunk szeptember eleje óta három nemzetközi tornán vett részt. Prágában öt, az EYBL soproni fordulójában négy, Spanyolországban szintén négy nagyon hasznos mérkőzést játszottunk. Hat héten belül játszottunk például a Bayern München és az FC Barcelona U14-es csapatával is. Ezek a meccsek és a kísérő programok, városnézések rengeteg olyan élményt adnak a gyerekeknek, amire sokáig szívesen emlékeznek vissza.
Gironában három mérkőzést játszottunk. Az elsőn még érződött a hosszú utazás hatása. Rengeteg hibával játszottunk, egy nyerhető meccset veszítettünk el szoros végjátékban. Második mérkőzésünkön egy nagyon jó szerkezetű, technikailag képzett, gyors játékot játszó csapattal találkoztunk. Ezen a mérkőzésen hatalmasat küzdöttek a fiúk, erőn felül teljesítettek, végül hosszabbítás után egyetlen ponttal maradtunk alul. Harmadik ellenfelünk szerényebb játékerőt képviselt, így az addig kevesebbet játszók kaptak főszerepet.
Az FC Barcelona csapata más dimenzió volt, mint akikkel eddig találkoztunk. Ellenfelünk csapat-összeállítása egy olyan tudatos szelekció eredménye, amiről mi csak álmodhatunk. Magas, nyúlánk, gyors játékosok, akiken látszik, hogy magasságban és fizikálisan is rengeteget fognak még fejlődni. Egyszerű játékot játszottak, ami az egy-egy elleni játékra, a helyezkedésre, tolódásokra és a kiosztások utáni külső dobásokra épült. Ezeket viszont nagyon tudatosan, tökéletes technikával hajtották végre, ehhez párosult egy agresszív, kemény, letámadó védekezés. A vereség ellenére dicséret illeti a fiúkat! A mérkőzésen végig küzdöttek, a lehető legjobb teljesítményt próbálták kihozni magukból, eközben élvezték a mérkőzést és néhány nagyon ötletes, szép megoldásnak is örülhettünk.”

Horváth József szakmai vezető:

„Nagy öröm számunkra, hogy az idei spanyol túránkon végre sikerült megmérkőznünk az FC Barcelona csapatával. Már nem először utazunk Spanyolországba. A soproni lányokkal (Soproni Darazsak Akadémia) már több éve visszajárunk Gironába. Ott a tavalyi évben már a fiúkkal is megmérkőztünk a helyi utánpótlás csapatokkal, ami – ismerve a spanyol kosárlabda színvonalát – nagy lehetőség egyesületünk számára, hogy felmérjük, hol tart Európa élvonala az utánpótlás-kosárlabdában. Az idei évben sikerült megszervezni az igazán »nagy durranást« is, hiszen Girona után Barcelonába utaztunk, ahol megmérkőztünk az FC Barcelona U14-es csapatával a Barcelona edzőközpontjában (Joan Gamper).
Ezt a meccset nem volt egyszerű összehozni, én személy szerint már 6 éve járok az FC Barcelona központjába, ami hatalmas megtiszteltetés, és lehetőség is egyben.
Évente egyszer, kétszer töltök ott pár napot, ahol edzéseket, mérkőzéseket tudok nézni, nyilván a hosszú évek alatt többször felmerült, hogy valamikor csapattal is meglátogathatnánk az egyesületet, de ez eddig nem adatott meg.
Rendkívül megtisztelő érzés számomra, hogy egyáltalán beléphetek a világ egyik legjobb, legkomolyabb edzőközpontjába, hát még az, hogy már a portások, edzők is előre név szerint köszöntenek. Ezt a személyes jó kapcsolatot sikerült most mérkőzésre váltani, aminek őszintén mondom nagyon örülök, még akkor is, ha csak rövid ideig tudtunk »partiban« lenni a világ talán legjobbjaival.”

Az U14-es spanyolországi keret

 • Csendes Péter,
 • Meszlényi Róbert,
 • Csátaljay Péter,
 • Nyikos Barnabás,
 • Woditsch Tamás,
 • Pintér Gergő,
 • Németh Áron,
 • Iván Botond,
 • Böröcz Martin,
 • Pallag Adrián,
 • Kulik Rajmund Junior,
 • Holló Szilárd.

Szakmai stáb:

 • Vezetőedző: Csátaljay Gábor,
 • Edző, technikai vezető: Farkas Dávid,
 • Szakmai vezető: Horváth József,
 • Csapatvezető: dr. Szekeres Csaba

A beszámolót összeállította: Farkas Dávid

Tovább a galériához >>>
Fotó: Farkas Dávid