Serdülők: ötből négy

Serdülő U14A csapatunk Körmendre utazott, azzal a nem titkolt céllal, hogy 3/3 győzelemmel térjen haza vasárnap délután és ezzel az ország legjobb 12 csapata közé kerüljön! U14B együttesünk a régiós bajnokság küzdelmeinek utolsó felvonásán Zalaegerszegen vendégszerepelt.

Fiú Serdülő Bajnokság – Országos Főtábla III. – W csoport

Részletek >>>

Soproni Sportiskola/A – MEAFC /A 94:58

(29:16, 26:11, 11:19, 28:12)
2016.04.16. szombat, 12:45 – Körmend, Városi Sportcsarnok

SSI/A: Meszlényi 3/3, Csendes 4, Schöll 5, Balogh 3/3, Bella 11/3, Somin 1, Tabajdi 9, Gráf, Vámosi 4, Gászner 33, Hajnal 2, Csátaljay 19/3.

Bali Ádám:

„Az első mérkőzésünk a Miskolc város csapata ellen volt. Ismeretlen ellenfél volt számunkra, de mi eldöntöttük már az öltözőbe, hogy a mi játékunkat akarjuk érvényesíteni. A bemelegítés során 2 miskolci játékos is zsákolt, de ez se félemlített meg minket. Az első negyedben már egy magabiztos 13 pontos előnyt épített ki, a második negyedben a következő ötös plusz 15 pontot tett a két együttes közé, így 55-27-es vezetéssel vártuk a második félidőt. A második félidőben már inkább örömjáték és minden játékos pontszerzése volt a cél, és pihenés az esti Körmend elleni rangadóra.”

Körmendi Törpördögök/A –Soproni Sportiskola/A 66:72

(19:14, 13:18, 16:25, 18:15)
2016.04.16. szombat, 17:00 – Körmend, Városi Sportcsarnok

SSI/A: Meszlényi 2, Csendes, Schöll 14, Balogh 1, Bella 14, Somin, Tabajdi 8, Gráf 3, Vámosi 6, Gászner 15/3, Hajnal 2, Csátaljay 7.

Bali Ádám:

„A két mérkőzés között egy csapat pizzázás és egy NB1-es edzés megtekintése és főtér séta volt a program, ami közelebb hozta a srácokat egymáshoz. A délutáni mérkőzés volt, nem titkoltan a „döntő” a csoport elsőségért. Az öltözőben kért taktikai elemeket támadásban igen, védekezésben csak részben sikerült megvalósítanunk. Így sajnos az első negyedben 5 pontos hátránnyal végeztünk. A második negyedben feltüzelték magukat a fiúk és a negyed végére egálra hozták a találkozót. A szünetben nem tört meg a lendület és egy gyors roham után kiépítettünk egy 10 pontos különbséget, amit a mérkőzés végéig sikerült tartanunk. ”

Soproni Sportiskola/A – Dombóvári Kosárlabda Suli 88:45

(16:16, 29:14, 12:7, 31:8)
2016.04.17. vasárnap, 11:15 – Körmend, Városi Sportcsarnok

SSI/A: Meszlényi 7, Csendes 5, Schöll 12/3, Balogh 2, Bella 12/6, Somin 12, Tabajdi 6, Gráf 2, Vámosi 14, Gászner 6, Hajnal 2, Csátaljay 8.

Bali Ádám:

„A vasárnap reggeli mérkőzésünk előtt tudtuk, hogy csoport elsők vagyunk, ezért bármennyire is kértem a srácoktól nem tudtak felpörögni a mérkőzés első félidejében. Az első negyed egál volt, nem védekeztünk és a játékvezetéssel foglalkoztunk nem pedig a játékkal. A második negyedben már a fiúk koncentráltabban, de még mindig 70%-on pörögve kiépítettek egy 15 pontos előnyt. A második félidőben 3 perc alatt 30 pontos különbséget mutatott az eredményjelző és csak úgy, mint az első mérkőzésünk, ez is öröm játékkal zárult. A végén 2 magas emberünk is triplával búcsúzott és mindenkinek sikerült pontot szereznie a meccsen.
A hétvégén minden játékos egyénileg szintet lépett. Ki támadásban, ki védekezésben vagy fejben nőtt fel a feladathoz és ami a legjobb, hogy csapat szinten egyre jobbak vagyunk, és tudunk egymásért küzdeni, ezt bizonyítja, hogy a B-csapatnak a buszról szurkoltunk, hogy az utolsó mérkőzésüket nyerjék meg, egy nagy kimerítő és szoros első meccs után!”

Fiú Serdülő Regionális Bajnokság – Alapszakasz III. – Észak-nyugati terület – B csoport

Részletek >>>

ZTE KK/B – Soproni Sportiskola/B 74:73 (kétszeri hosszabbítás után)

(17:15, 11:16, 20:14, 18:21, 2:2, 6:5)
2016.04.17. vasárnap, 10:30 – Zalaegerszeg, Ostoros Károly CsarnokSSI/B: Kertész 25, Grah 17, Pölös 14/6, Takács 8, Rácz 7, Wilcsinszky 2, Nádas, Horváth, Kovács, Almási, Weöreös, Kerekes.

Farkas Dávid:

„A mérkőzés előtt egy hatalmas élményben volt részem, hiszen a ZTE csapatát a vezetőedző elfoglaltsága miatt, beugróként Gellér Sándor, sokszoros válogatott kosárlabdázó, a magyar kosárlabdázás egyik emblematikus alakja irányította, akivel pár szót tudtunk is váltani míg csapataink melegítettek. A találkozón 31 percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a legnagyobb különbség 3-4 pont volt, ami kialakult. Ekkor egy kisebb hullámvölgybe kerültünk és 8 ponttal elhúzott a ZTE. Az időkérés után fegyelmezett és higgadt játékkal sikerült visszakapaszkodnunk a mérkőzésbe. Az utolsó 2 perc óriási taktikai csatát hozott, időkérések és büntetődobások jellemezték ezt az időszakot. 66-64-es állásnál 4.6 másodperccel a vége előtt időt kértem, ezután Kertész Attila dudaszós duplájával hosszabbításra mentettük a találkozót. A hosszabbítás első támadásából kosarat kaptunk, ezután 4 perc 45 másodpercig olyan magas szinten védekezett a csapat, amit az idei szezonban még nem láttam tőlük, a további szakaszban nem kaptak kosarat. Sajnos ez annyi energiánkat vette el, hogy a támadásra nem maradt ötlet és erő, ezért mi is csak 2 pontot tudtunk hozzátenni, így jöhetett az újabb 5 perc. Úgy tűnt, sikerül a kezünkben tartani a mérkőzést, 40 másodperccel a vége előtt 3 pontos soproni vezetést mutatott az eredményjelző, ám ekkor kaptunk egy duplát, az ellentámadásunk kimaradt, 9 másodperc volt vissza amikor jöhetett a ZTE, irányítójuk pedig 1.6 másodperccel a vége előtt egy középtávolival eldöntötte a gigászi küzdelmet. Egy időkérésem még maradt, ám sajnos kevés időnk volt, hogy ismét pontokat szerezzünk, igy vesztesen kellett elhagynunk a parkettet. Panaszra azonban semmi ok, hiszen úgy gondolom, ezen a mérkőzésen csúcsosodott ki az egész éves munka és az, amit kértem a fiúktól, hogy az utolsó másodpercig egymásért, a CSAPAT-ért kell küzdeni, még ha ennek ma nem is győzelem lett a vége. Gratulálok Fiúk!!! Ahogy a mérkőzés után egy kiváló, rutinos, sok csatát megélt edző mondta nekem a telefonba: »ezt még a sors egyszer vissza fogja adni…«!!!”

Soproni Sportiskola/B – Szombathelyi Ifjú Sólymok 65:52

(18:13, 23:12, 10:17, 14:10)
2016.04.17. vasárnap, 15:00 – Zalaegerszeg, Ostoros Károly Csarnok

SSI/B: Grah 18, Pölös 14/3, Rácz 14, Kertész 6, Wilcsinszky 4, Karazma 3, Almási 2, Kovács 2, Takács 1, Horváth 1, Kerekes, Vigh.

Farkas Dávid:

„Edzői pályafutásom legnehezebb pillanatai teltek el a 2 mérkőzés között, hiszen a kétszeri hosszabbítás utáni vereség rendkívül megviselte a srácokat. Ám mivel ez a mérkőzés volt utolsó közös mérkőzésünk, megbeszéltük, hogy szívünket-lelkünket kitesszük a pályára, hogy győzelemmel búcsúzhassunk a 2015/16-os szezontól. Ez az első pillanattól érződött is, egy »csak azért is megmutatjuk« hangulatot éreztem a társaságon és magabiztosan – kisebb hullámvölgyeket leszámítva – hoztuk ezt a mérkőzést. Gratulálok a Srácoknak és köszönjük a Szülők szurkolását, akik szép számban kísértek el minket az utolsó bajnoki fordulóra. Szép volt Fiúk! Hajrá Sportiskola!”