Fiú Serdülő Bajnokság – Területi alapszakasz II. – Észak-nyugati régió

Dávid Kornél KA /A – Soproni Sportiskola/A 62:92

(18:31, 8:29, 22:18, 14:14)
2016.10.08. szombat, 12:30 – Körmend, Városi Sportcsarnok

SSI/A: Nyikos 3, Csendes 11, Graf 6, Balogh 10, Csátaljay, Rádonyi, Wilcsinszky 5, Vámosi 8, Meszlényi 20/3, Rácz 15, Kovács 2, Hajnal 12.

Csátaljay Gábor:

„A mérkőzés első félidejében támadásban szinte minden sikerült. Felállt védelem ellen és gyorsindításokból is szinte hiba nélkül céloztak a fiúk! Az első félidő remek játékának és a 20 perc alatt 60 dobott pontnak köszönhetően a nagyszünetre eldöntöttük a mérkőzést. A második félidő elején csökkent a koncentráció és a fehérvári fiúk pillanatok alatt 7 pontot faragtak hátrányukból. A nehezebb percekben is mindig akadt valaki, aki új lendületet adott a csapatnak, így végül magabiztosan nyertünk és jutottunk a torna döntőjébe.”

Szombathelyi Sportiskola KA/A – Soproni Sportiskola/A 56:80

(17:15, 15:27, 12:19, 12:19)
2016.10.08. szombat, 17:00 – Körmend, Városi Sportcsarnok

SSI/A: Nyikos 2, Csendes 8, Graf 20, Balogh 14, Csátaljay, Rádonyi, Wilcsinszky, Vámosi 11/3, Meszlényi 16/3, Rácz 4, Kovács, Hajnal 15.

„Második mérkőzésünkön a Körmendet legyőző Szombathely csapatával kerültünk össze. Az előző fordulóban is találkozott a két csapat, akkor az utolsó másodpercekben ellenfelünk nyert egyetlen pont különbséggel, így szerettünk volna visszavágni a fájó vereségért. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de szinte végig pár pontos hátrányban voltunk. Az első félidő utolsó 3 percében bemutatott 14-0-s rohanásnak köszönhetően átvettük a vezetést és 10 pontos előnnyel várhattuk a harmadik negyedet. A második félidőben fokozatosan növeltük az előnyünket és megérdemelten nyertünk.
A látottak alapján az egy-egy elleni védekezésben, a befutások védésébenés a kizárásban kell sokat előrelépnünk. Jó volt látni, hogy lendületes, gyors játékra vagyunk képesek, sok könnyű kosarat szereztünk gyorsindítások után. Igazi CSAPATKÉNT játszottunk, mindenki kivette a részét a győzelmekből. Gratulálok a fiúknak!”

U14A_2016-2017

hátsó sor:
Csátaljay Gábor (vezetőedző), Vámosi Dávid, Hajnal Kristóf, Gráf Maximillián, Rácz Máté, Wilcsinszky Ádám, Kovács Máté
első sor:
Rokob Zsombor, Rádonyi Ákos, Csátaljay Péter, Meszlényi Róbert, Balogh Levente, Csendes Péter, Nyikos Barnabás

D csoport

Soproni Sportiskola/B – Tatabányai Kenguruk 92:71

(30:15, 18:19, 18:19, 26:18)
2016.10.09. vasárnap, 10:30 – Sopron, Vas- és Villamosipari Szakképző és Gimnázium

SSI/B: Vigh 4, Németh 8, Rausch 8, Iván 2, Takács 6, Böröcz 8, Horváth 4, Pataki 6, Pölös 38/3, Horváth 4, Taschner 4, Varga.

Bali Ádám:

„Az első mérkőzésen a Tatabányai kenguruk ellen léptünk pályára. Az első negyedben már 15 pontos előnyre tettünk szert. Döcögősen és lassan vettük észre az induló embert, de szerencsére igy is sikeresen tudtunk kijönni belőle. A második negyedben elvesztettük csapatkapitányunkat, Horváth Márkot, aki boka sérülést szenvedett. Hullámvölgybe került a csapat, de az előnyünket igy is sikerült megtartani. A második félidőben az öltözőbe maradt a hazai együttes, de idokeres utan ossze kaptak magukat a fiúk és magabiztos 21 pontos, a szezon első győzelmét szereztek meg. Rengeteg kihagyott ziccer és eladott labda ellenére büszke voltam a fiúkra.”

Soproni Sportiskola/B – Győri KC 03 102:26

(27:6, 23:4, 16:11, 36:5)

SSI/B: Vigh 2, Németh 8, Rausch 8, Iván 6, Takács 3, Böröcz 6, Horváth 4, Pataki 8, Pölös 16, Horváth 15, Taschner 24, Varga 2.

Bali Ádám:

„A második meccset a Győri KC, a forduló 2. mérkőzés győztesével játszottuk. Az öltözőbol már feltüzelten jöttek ki a játékosok, és nem hagyták érvényesülni az ellenfelet. Önfeledt es oromteli kosárlabdát játszottak a fiúk. Ami az előző mérkőzésen nehezen ment, most rengeteg gólpasszunk volt, és sok szép megmozdulást hajtottak végre jatekosaink. Horváth Érik dobta a 100. Pontot, ami azt jelenti hogy egy sütit kell hoznia a csapatnak ! Gratulálok a srácoknak!”