Serdülő bravúr Pécsett

Fiú Serdülő Bajnokság – Országos Főtábla I. – C csoport

Vasas Akadémia/A – Soproni Sportiskola/A 66:64

(17:12, 27:18, 10:14, 12:20)
2016.02.13. szombat, 12:45 – Pécs, Széchenyi I. Gimnázium és Sportiskola Csarnoka
Részletek >>>

SSI/A: Balogh, Kerekes, Schöll 7, Kertész 2, Bella 21/3, Simon, Tabajdi 2, Vámosi, Gászner 11, Hajnal 2, Csátaljay 19.

Bali Ádám:

„Nehezen indult a mérkőzés számunkra, egy rontott üres ziccerrel kezdtünk. Az ellenfél a mi hibáinkból élve, 14 pontos előnyt épített ki magának. 19 eladott labdánk volt az első félidőben, ami egy egész mérkőzésen is sok lenne… A második félidőben bent maradtunk az öltözőben és gyorsan 20 pontos hátrányba kerültünk. Védekezést váltottunk, büntetőket harcoltunk ki és Bella Ádi egy hárompontost is elsüllyesztett, ami lendületet adott a csapatnak. A végjátékban 8 mp-el a vége előtt még lett volna esély az egyenlítésre, de nem tudtunk élni a lehetőséggel. Büszkék vagyunk a fiúkra amiért 20 pont hátránynál sem adták fel, hanem felálltak és komoly esély volt a győzelemre. A büntetők (37/21) és az eladott labdák (34) voltak a döntők ezen a mérkőzésen.”

Kosárlabda Akadémia Pécs/A – Soproni Sportiskola/A 81:83

(27:17, 17:28, 22:15, 15:23)

SSI/A: Balogh 2, Kerekes, Schöll 8, Kertész 4, Bella 20, Simon 4, Tabajdi, Vámosi 5, Gászner 10, Hajnal 3, Csátaljay 27/3.
Edzők: Bali Ádám, Csátaljay Gábor

Bali Ádám:

„Tudtuk, hogy ez a mérkőzés nem lesz egyszerű, mert Pécsen az eddig veretlen Pécset kell megfognunk. Ismét álmosan és fáradtan kezdtünk, ez az előző mérkőzésnek köszönhető ami elég sok energiát kivett a srácokból. A második negyedben a fiúk keményebben, agresszívebben védekeztek, kint maradtunk egész pályán ami megzavarta az ellenfelünket és a 10 pontos hátrányból gyorsan előnyt kovácsoltunk. Bella Ádi és Csátaljay Barna 1-1-einek köszönhetően a támadásunk is működöt, így 1 pontos előnnyel fordultunk.
A második félidőben felváltva vezettek a csapatok, nagyon sokat állhattunk a büntető vonalra, de sajnos a felfokozott izgalmak miatt remegett a kéz és a második félidőben 20/7!! büntetőt sikerült értékesítenünk. A Pécs legmagasabb játékosa megsérült, így alacsony szerkezetben voltak a fent a parketten. Csátaljay Gábor ezt gyorsan észrevette és mi is egy fürgelábú védekező ötössel mentünk neki az utolsó 5 percnek. A letámadás és Csátaljay Barna hármasa, Kertész Ati magabiztos középtávolijával sikerült megvernünk a Pécset! Büszkék vagyunk a srácokra, akik ismét nagyon küzdöttek és egy hajtós első mérkőzés után, még egy kemény mérkőzésen helyt tudtak állni sikeresen!”

Soproni Sportiskola/A – Kaposvári KK/B 109:40

(43:8, 27:8, 22:7, 17:17)
2016.02.14. vasárnap, 93:00 – Pécs, Széchenyi I. Gimnázium és Sportiskola Csarnoka

SSI/A: Balogh 10/3, Kerekes 5, Schöll 13, Kertész 5, Bella 15/3, Simon 6, Tabajdi 4, Vámosi 17, Gászner 8, Hajnal 13, Csátaljay 13.

Bali Ádám:

„Erre a mérkőzésre már nem kellett nagyon készülnünk egy 2003-2004-es születésű gyerekek által alkotott csapat ellen léptünk pályára. Öröm játék volt az egész csapat számára. Akik az előző két mérkőzésen kevesebb szerephez jutottak, mot ők s bátran és felszabadultan tudtak kosárlabdázni. A büntetőzésünk sajnos erre a mérkőzésre állt össze, 31/21-et sikerült értékesítenünk. Kerekes Lóci betegen is vállalta a mérkőzést és remekül játszott, sajnos a 100-ik pontot nem sikerült neki megszereznie, helyette Balog Levente egy hárompontossal átlendítette a csapatot a 100 ponton, szülei nagy örömére – akiknek köszönjük az egész hétvégén a szurkolást!! -, mert egy tál sütemény jár ilyenkor a csapatnak!
Így 2. helyen zártuk a tornát.
Gratulálok az egész csapatnak, hatalmasat küzdöttek és megmutatták, hogy hatalmas szívük van és egymásért tudnak küzdeni.
Külön köszönet Csátaljay Gábornak, akinek a tapasztalatai és javaslatai nagy segítségére voltak a csapatnak!”

20160213-14_U14A

Fiú Serdülő Regionális Bajnokság – Alapszakasz I. – Észak-nyugati terület – B csoport

Soproni Sportiskola/B – Győri KC 03 60:50

(18:4, 10:13, 18:20, 14:13)
2016.02.14. vasárnap, 10:00 – Sopron, Vas- és Villamosipari Szakképző Iskola és Gimnázium

SSI/B: Grah 19, Kovács 14, Takács 8, Rácz 7, Wilcsinszky 6, Kovács 4, Vigh 2, Pölös, Nádas, Horváth, Veöreös, Horváth.

Tóth Alexandra:

„Az első negyedben sikerült meglépni az ellenféltől, majd rengeteg hibát vétve, elég lassú »döcögős« játékunkkal sikerült nyertünk.
Gratulálok a győzelemhez srácaimnak!”

Soproni Sportiskola/B – Dávid Kornél KA /C 52:85

(17:27, 10:14, 13:28, 12:16)

SSI/B:  Grah 17, Pölös 8, Rácz 6, Kovács 6, Takács 6, Horváth 6, Wilcsinszky 3, Nádas, Kovács, Almási, Veöreös, Vigh.

„Sajnos ezen a mérkőzésen fáradtabban játszottunk és már kevésbé tudtuk ellensúlyozni két kulcsemberünk hiányát. Az ellenfél hamar tetemes fölényre tett szert, amelyhez nem tudtunk közel kerülni. Ám játékosaim, edzői utasításokat követve végrehajtották azokat a feladatokat, amelyeket kértünk Farkas Dávid edző kollégámmal együtt. Ezért a vereség ellenére is gratulálok nekik! Hajrá Sportiskola!