ORSZÁGOS GYERMEK KUPA – 4 RÉGIÓ – 5. JÁTÉKNAP

Alsóház – „A” csoport

Bábolna, Városi Sportcsarnok – 2021.02.13.

Oroszlány SE Mórmoták – Soproni Sportiskolás Sasok 39:44 (5-1,10-10,12-12,12-21)

Sasok: Kotlik 16, Göndöcs 8, Horváth 8, Karacs 3, Hanyvári 3, Varga 3, Pongrácz 3, Csontos, Dergecz, Drüszler.

Soproni Sportiskolás Sasok – Tati SE 53:40 (15-4,19-15,10-12,9-9)

Sasok:  Kotlik 16, Varga 11, Karacs 8, Horváth 5, Pongrácz 4, Csontos 3, Dergecz 3, Németh 2, Göndöcs 1, Drüszler, Hanyvári.

ifj. Palkovits Tamás: „A hét elején még tizenhat főből állt játékoskeretünk. Aztán ahogy teltek múltak a napok, úgy lettünk kevesebben, végül a szombati induláskor már öten hiányoztak. (Ez a korábbi mérkőzéseken dobott átlagpontok alapján – 49 pontot jelentett. )

Így a megszokott ötösöktől teljesen eltérő összetételű csapatokkal álltunk ki. Az új feladatköröket és a soha nem tapasztalt nagyságú – kézilabda – termet is szokni kellett.

Az Oroszlány elleni első negyedben ez meg is látszott: 1 pontot sikerült összehoznunk. A későbbiekben sem a látványos támadásokról szóltak perceink, ám helyette fogcsikorgatva, csúszva – mászva védekeztünk. Végig futottunk az eredmény után, míg nem az utolsó negyedben megtaláltuk a megoldást ellenfelünk védelmének feltörésére is, és arattunk bravúros győzelmet.

Közvetlenül ez után a friss Tata következett. Szerencsére, ott folytattuk, ahol abbahagytuk az OSE ellen. A második félidőben aztán látszott már, hogy fáradunk, de a szívünk mindvégig a helyén volt.

Az előzmények után, nem várt kettős győzelmet arattunk, igazi csapatmunkával! Büszke lehet csapatunk minden játékosa a mai teljesítményére!”