Megszereztük első győzelmünket a hétvégén!

Nemzeti Fiú Kadett Kiemelt Bajnokság, Selejtező II., “D” csoport
 
1. mérkőzés:
2021.09.25. szombat 13:30 – Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia

Szedeák Szeged “A” – Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia SMAFC 93-33 (25-6, 22-8, 19-11, 27-8)

SSI KA SMAFC: Kiss V. 6, Kisbéri 4, Radványi, Movik 2, Dallos 8
Cserék: Németh B. 4, Pavisa 6, Kovács E. 3/3, Waron, Szováti

Farkas Dávid – Nyilatkozat:

A harmadik negyedben tudtuk csak felvenni a versenyt a nálunk fizikálisabb, jobb paraméterekkel rendelkező Szeged ellen. A különbség úgy gondolom nem volt reális, de mint tudtuk, nekünk nem ez lesz a hétvége legfontosabb mérkőzése, ezért az amúgy is megtizedelt csapat játékpercei folyamatosan forgatva voltak.

2. mérkőzés:
2021.09.26. vasárnap 9:00 –  Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia


Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia SMAFC – Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs “A” 18-100 (5-22, 11-21, 0-35, 2-22)

SSI KA SMAFC: Kiss V. 4, Kisbéri, Radványi 3/3, Pavisa 2, Dallos 8
Cserék: Movik 5/3, Németh B., Kovács E., Waron, Szováti

Farkas Dávid – Nyilatkozat:
Az első félidőben jó ritmusban és megoldásokkal kosárlabdáztunk az ország egyik legjobb U16-os csapata ellen, akikkel szemben fizikálisan szinte egy korosztálynyi hátrányunk volt. A második félidőben a Pécs ezt a fizikális dominanciát be is mutatta és átgázolt rajtunk, de az első félidőből kell építkeznünk tovább, hiszen egy ilyen kaliberű csapat ellen húsz percnyi jó játék is elégedettségre adott okot.

3. mérkőzés:
2021.09.26. vasárnap 15:00 –  Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia

Debreceni Kosárlabda Akadémia “B” – Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia SMAFC 62-63 – hosszabbítás után (8-19, 21-9, 15-13, 8-10, 13-16, 5-6)

SSI KA SMAFC: Kiss V. 24, Kisbéri 10/6, Radványi 2 , Movik 3/3, Dallos 14
Cserék: Pavisa 6, Németh B. 2, Kovács E. 2, Waron, Szováti

Farkas Dávid – Nyilatkozat:
Két látszólag fáradt csapat mérkőzött meg vasárnap délután, ez az első félidei hullámvasúton meg is látszódott. A második félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat és a negyven perc sem hozott döntést. A hosszabbításban már tényleg az utolsó tartalékait használta mindkét csapat, ez látható volt, hiszen rengeteg hiba, viszont annál nagyobb fizikális és mentális harc folyt a pályán. A ráadás kérdése az volt, melyik csapat fog kevesebbet hibázni és jobb döntéseket hozni, szerencsére ezek mi voltunk, így az utolsó másodpercig kiélezett mérkőzés után győztesen hagyhattuk el Pécset, megszerezve első győzelmünket a Kiemelt Bajnokságban, melyre nagyon büszke vagyok!
Folytatás az ország 17.-32. legjobb csapatai ellen a Kiemelt Bajnokságban, ahol megpróbáljuk felvenni a kesztyűt és tovább fejlődni, hogy ehhez hasonló mérkőzéseket játszhassunk!