Meglepetés győzelem

Nemzeti Fiú Regionális Junior Bajnokság – 4. forduló

Soproni Sportiskola KA “B” – Falco KC Szombathely “C” 60-51 (20-10, 16-10, 8-16, 16-15)

2019.11.04. hétfő 19:50 – Sopron, Novomatic Aréna

SSI KA “B”: Holló 10/6, Kertész 15/3, Rokob 5, László 3, Réti 21
Cserék: Taschner 5, Veöreös 1, Mentes, Benczik, Grah, Gönczi

Farkas Dávid: “Nem téveszthetett meg minket a Falco neve melletti “C” betű, hiszen hazai pályán legyőzték a Tigrisek csapatát, valamint másik két csapatot is és veretlenül álltak a tabella élén. Mivel kadett csapatukból többen juniort is játszanak, a tavalyi “B” csapat egy része került át ebbe a csapatba. Repülőrajtot sikerült vennünk a mérkőzés elején és ezt a különbséget megtartottuk, egészen a félidőig. Sajnos a harmadik negyed első öt perce egy 0-14-es szériával kezdődött, majd egy fejmosás után a negyed hátralevő öt percében két pontot sikerült csak dobni a szombathelyi csapatnak. A negyedik negyedben a kontroll újra a miénk volt és egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelmünk, melyhez gratulálok a fiúknak, mert egy nagy skalpot sikerült fogni fiatal csapatunknak! Két mérkőzés vár még ránk a héten, remélem sikerül folytatni jó sorozatunkat.”