Kosárból és sportszerűségből is jeles

A Soproni Sportiskola játékosai helytálltak az U16-os kiemelt bajnokság selejtezőin, nemcsak technikai
tudásukat bizonyították, hanem sportszerűségüket is.

Két sportiskolás csapat is érdekelt volt a hévégén fokozott biztonsági intézkedések mellett megrendezett
az U16-os kiemelt bajnokság selejtezőin Sopronban. Pongrácz Levente mindkét csapatnál
másodedzőként segíti a fiúkat, de a B csapatnál Farkas Dávid betegsége miatt egyedül kellett a csapatot
irányítania. A B csapatnak nem volt szerencséje a sorsolásnál, az első mérkőzésükre az egyik
legerősebb ellenfelet kapták.

– A MAFC csapatával játszottuk az első meccset, tudtuk, hogy nehéz lesz, de a srácok becsülettel
helytálltak. A második és harmadik mérkőzésen a miskolci MEAFC, illete a székesfehérvári Alba volt az
ellenfelünk, és a fiúk mindkét mérkőzésen nagyot küzdöttek. Az első félidőben keményen álltuk a sarat,
védekeztünk, jól működtek a külső dobások is, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Sajnos a harmadik
negyedben mind a két meccsen elfogyott a kreativitás támadó oldalon, és volt egy négy-öt perces
rövidzárlat, amikor az ellenfél állva hagyott minket. Ezután még védekezés váltással valamelyest vissza
tudtunk kapaszkodni, de a fordításra már nem volt esélyünk. A miskolciaktól 84:61 arányban kaptunk ki,
a fehérváriak 81 pontjával szemben pedig nekünk 66 pontunk volt. Összességében mégis azt mondom,
a soproni csapat minden tőle telhetőt megtett, nagyon erős csapatokkal találkoztunk a hétvégén, de nem
maradtunk szégyenben, sőt megkockáztatom, mindenkinek a várakozásait felülmúltuk. Emelem kalapom
a fiúk előtt és biztos vagyok benne hogy tudunk meríteni a torna tapasztalataiból! Azt is el kell
mondanom, hogy bár természetesen el voltak kissé kenődve a játékosaink, hiszen mindenki nyerni akar
a pályán, megértették, hogy ezekből a találkozókból a pozitívumokat kell magunkkal vinnünk az őszre –
értékelte a B csapatot Pongrácz Levente.

Az A csapat mindhárom meccsét megnyerte és magabiztosan jutott tovább. A mérkőzések pontszámai
önmagukért beszélnek, de a másodedző szeme többet lát…

– Az első két mérkőzésünket a Kecskeméti B illetve a Dunaharaszti MTK csapatai ellen nagy
különbséggel sikerült megnyernünk. Mivel ezek voltak a szezon első mérkőzeccsei számtalan dolgot
akartunk és tudtunk is gyakorolni. A vasárnapi „fő” meccsre is remek finomhangolási lehetőség volt.
Meg kell jegyeznem, hogy a csapat minden tagja fegyelmezetten, koncentráltan kosarazott az utolsó
másodpercig. Az örömünket és büszkeségünket csak fokozta, hogy a srácaink mindkét meccsnek
megőrizték a komolyságát, méltósággal és sportszerűen játszottak és viselkedtek mindvégig.

– A harmadik mérkőzésen a jó erőkből álló Kaposvár volt az ellenfelünk. Brutális kezdéssel meg tudtuk
törni őket mentálisan, valamint ki tudtuk venni a centerüket a játékból, akire az egész játékuk épül. A
hétvégi sikereket az ellentmondást nem tűrő védekezésünknek és az ebből keletkezett
gyorsindításainknak köszönhetjük elsősorban. Nagy elégedettséggel tölt el, hogy minden játékos pályára
lépett és egytől egyig hozzá is tették a magukét a csapat sikeréhez rögtön az első adandó alkalommal –
mondta el Pongrácz Levente, ezúton is gratulálva a továbbjutó A csapatnak.