Két vereség, amikből tanulhatunk (U14-2006)

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság – Alapszakasz
II. forduló

Részletek >>>

Soproni Sportiskola KA/A – Soproni Sportiskola KA/B 80:58

(31:14, 22:16, 26:12, 11:19)
2018.10.14. (vasárnap), 9.00 – Sopron, Sopron, Soproni Szakképzési Centrum Vas- és Villamosipari Szakképző Iskolája és Gimnáziuma

SSI KA/B: Pavisa 10, Szekeres 5, Ölbey 8, Movik 2, Nyerges 4, Radványi 5, Keller 7, Kiss 2, Vieira 4, Gadácsi 8, Monostori 2, Vida.

Csátaljay Gábor:

„Érdekes volt a tavalyi csapatom néhány játékosa ellen játszani. Remélem, egy év alatt a mostani csapatom tagjai is legalább ennyit fognak fejlődni.
Egy évvel idősebbek ellen játszottunk. Természetes, hogy erősebbek, magasabbak és gyorsabbak. Ennek ellenére többet vártam volna a saját csapatomtól. Elsősorban védekezésben szerettem volna többet viszontlátni abból, amit edzéseken hetek óta gyakorlunk. Az első 5-6 perc megilletődöttsége után több időszakban is sikerült felvennünk a mérkőzés ritmusát és voltak szép megoldásaink, ami bizakodásra adhat okot a jövőt illetően.
Gratulálok az „A” csapatunknak a két győzelemhez, és legerősebb csoportba való visszajutáshoz!”

Soproni Sportiskola KA/B – Soproni Tigrisek 60:74

(25:12, 13:18, 10:19, 12:25)
2018.10.14. (vasárnap), 13.00 – Sopron, Sopron, Soproni Szakképzési Centrum Vas- és Villamosipari Szakképző Iskolája és Gimnáziuma

SSI KA/B: Pavisa 4, Szekeres 11, Ölbey 6, Király 2, Nyerges 15, Radványi, Keller 7, Kiss 2, Vieira 2, Gadácsi 4, Monostori 4, Vida 4.

Csátaljay Gábor:

„Az első negyedben meg tudtuk lepni ellenfelünket. Letámadás utáni szerzett labdákból és jó ütemben megindított egy-egyekből voltunk eredményesek A második negyedben a labdaszerzések elmaradtak, a támadások befejezésébe pedig sok hiba csúszott. Ennek ellenére a második félidőre még 8 pontos előnnyel fordultunk. A második félidőt nagyon rossz felfogásban kezdtük. Mindenki arra várt, hogy majd a másik játékos megoldja… Nagyon keveset mozogtunk labda nélkül, amikor pedig helyzetbe kerültünk, akkor az üres dobásokat is elhibáztunk. Ellenfelünk elzárás-leválás játékát nem igazán tudtuk kivédeni, igaz, hogy az edzéseken ezzel még nem is foglalkoztunk. Első éves serdülő csapatként nagyon sok időnk van még, először azokat a játékelemeket kell kiiskoláznunk, amik a sok labda nélküli mozgásra és a tudatos helyezkedésre épülnek.”

Fotó: Gadácsi Zoltán
Tovább a galériához >>>