Kenguru Kupa – Alapszakasz 4. forduló – 4. régió

Soproni Sportiskolás Bivalyok – Csípős Darazsak 71:43

SSI Bivalyok: Béres 15, Pethő 14, Nyikos 10, Németh 9, Dallos 7, Kovács 6, Palotai 4, Keszei 3, Joó 3, Bali, Waron, Nadzon-Herczegfalvi, Kocsis.

Soproni Tigrisek – Soproni Sportiskolás Bivalyok 67:81

(12:12, 9+6:17+7, 15:31, 25:14)
2018.01.21., vasárnap, 11.15  – Sopron, Novomatic Arena

SSI Bivalyok: Nyikos 17, Béres 16, Pethő 16, Joó 10, Németh 7, Dallos 5, Kovács 4, Keszei 3, Palotai 3, Kocsis, Bali, Waron, Nadzon-Herczegfalvi.

Barlai Tamás (edző, Bivalyok):

„Amit erre a fordulóra célul tűztünk ki magunk elé, hogy a védekezésünket kicsit keményítjük, azt sikerült teljesítenünk. A kapott pontok egyelőre még nem mindig mutatják ezt, de összességében elégedett vagyok a látottakkal. A támadójátékunk is javult az előző fordulóhoz képest, főleg az 1:1 elleni támadójátékunk lett gyorsabb és pontosabb.
Gratulálok a srácoknak, a küzdéshez, a jó játékhoz és a győzelmekhez!”

B csoport

OSE Simbák – Soproni Sportiskolás Párducok 54:62

(13:9, 9+7:13+4, 13:12, 9:21)
2018.01.21., vasárnap, 11.00  – Sopron, Belvárosi Sportcsarnok

Stánicz Ferenc (edző, Párducok):

„A srácok az elején nehezen akarták elhinni, hogy ezt a meccset meg lehet nyerni. Álmosan, tompán kezdtünk, aztán sikerült ritmust váltani és Kovács Áron vezetésével egy parádés negyedik negyedet produkáltunk és biztosan nyertünk.”

Soproni Sportiskolás Párducok – Soproni Tigrisek Deák tér 78:43

(19:9, 14+4:5+5, 24:9, 17:15)
2018.01.21., vasárnap, 13.30  – Sopron, Belvárosi Sportcsarnok

„Bár a Tigriseknél többen hiányoztak, de Németh Benedek és Joó Levente beállásával (egykori játékosaink) alaposan megerősödtünk és könnyed, fölényes győzelmet arattunk.
Összességében nem játszottunk olyan jól, mint az előző fordulóban, Tatán, de egy Kovács Áronnal többek voltunk.
Ezzel az A csoportba jutottunk! Így a Sportiskola részéről két csapat képviselteti magát, s erre igazán büszkék lehetünk!
Gratulálok a fiúknak!”

G csoport

Nádor Tigrisek – Soproni Sportiskolás Elefántok 34:41

(18:4, 0+3:15+5, 12:6, 1:11)
2018.01.20., szombat, 09:00  – Győr, Széchenyi István Egyetemi csarnok

Erdősi Gyula (edző, Elefántok):

„A győri tornára felvételi miatt 3 játékosunk nem tudott velünk tartani.
Az első mérkőzésünk nem indult túl jól, a srácokon úgy tűnt, hogy fennmaradtak a buszon, ráadásul mivel ez volt az első idegenbeli mérkőzésük ezért megilletődöttek is voltak, ez sajnos a játékukon is meglátszott.
A 2. negyedben megfordítottuk a mérkőzést és a jó formánkat a meccs végéig tartani is tudtuk.

Soproni Sportiskolás Elefántok – Mezőörsi Oroszlánok 46:23

(6:8, 12+4:1+4, 10:10, 14:0)
2018.01.20., szombat, 10:15  – Győr, Széchenyi István Egyetemi csarnok

„A 2. mérkőzésen sokkal gyengébb ellenféllel kerültünk össze, és magabiztosan, végig vezetve sikerült nyernünk.
Gratulálok a srácoknak, mert a szeptember óta tartó munka meghozta a gyümölcsét, jól látható volt a fejlődésük.

H csoport

Lackneros Darazsak – Soproni Sportiskolás Zsiráfok 50:38

(24:12, 2+5:4+7, 14:8, 5:7)
2018.01.20., szombat, 10:00 – Sopron, Novomatic Arena

Pethő-Klemencsics Nikolett (edző, Zsiráfok):

„Nem kezdtük jól a mérkőzést, védekezésben rengeteg hibával játszottunk. Az első negyedben akkora előnyt engedtünk a Darazsaknak, amit már nem tudtunk behozni. Ugyan voltak fellángolások, de egyszer sem sikerült olyan közel kerülni ellenfelünkhöz, hogy fordítani tudtunk volna.”

Soproni Sportiskolás Farkasok – Soproni Tigrisek Orsolya 36:78

(8:20, 2+8 : 23+8, 12:4, 6:23)
2018.01.20., szombat, 11:15 – Sopron, Novomatic Arena

Pongrácz Levente (edző, Farkasok):

„Sajnos álmosan kezdtük a mérkőzést, az ellenfél pedig maradéktalanul kihasználta magasság-, illetve gyorsaságbeli fölényét. A fordulás után volt egy fellángolásunk, de összességében nem forgott veszélyben ellenfelünk győzelme.”

Soproni Sportiskolás Zsiráfok –Soproni Sportiskolás Farkasok 54:44

(10:8, 22+7 : 8+6, 13:10, 2:12)
2018.01.20., szombat, 12:30 – Sopron, Novomatic Aréna

„Az előző mérkőzésünkkel ellentétben itt jól kezdtünk, és nagy előnyre tettünk szert a félidőig. Sajnos 2 játékosom is megsérült, amit a csapat sem szerkezetileg sem lelkileg nem bírt el. A 3. negyedben még valahogy tartottuk magunkat, azonban az utolsó etapra teljesen szétestünk. Ettől függetlenül büszke vagyok a játékosaimra, talán mondhatom, hogy az idei szezon egyik legjobb játékát mutattuk ezen a hétvégén. Támadásban többször is nagyon szépen járt a labda, bementek a ziccerdobásaink, védekezésben pedig kezdjük megérteni a lényeget. Most először éreztem, hogy csapatként egymásért is játszottak a fiúk. Gratulálok mindenkinek, sérültjeinknek pedig gyors gyógyulást kívánok! ”

„Ezen a találkozón is csupán 1 negyednyi szép játékot tudtunk produkálni. Újfent bebizonyosodott, hogy akarat és koncentráció nélkül nem lehet sportolni, szerencsére akadt 1-2 kivétel, de ez még édes kevés!”