Hetven lepattanót szedett és nyert a Szolnok (U16)

Fiú Kadett Bajnokság – Döntő – Keresztjáték

A vas-megyeiek kezdték jobban a mérkőzést.

A Németh-Oroszi-Zsebe trió egyből egy 8:2-es rohanással indított. A negyed végén Érsek is beszállt a pontgyűjtésbe. Szolnoki oldalról Piukovics és Taivo volt eredményes így az első játékrész 21:14-es körmendi vezetéssel zárult. A második etapban kissé elkényelmesedtek a csapatok , ennek eredményeként kimaradtak a ziccerek. A Szolnok nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez, így maradt az első negyed végi különbség.
Szünet után a Szolnok keményített védekezésén és egy szép akció után Taivo zsákolásával átvette a vezetést, a hajrát már 4 pontos előnnyel várhatták.A Taivo-Kovács duó tarthatatlannak bizonyult a palánk alatt. Lepattanóikkal közel 10 pontos előnyt szereztek 5 perccel a vége előtt. Az utolsó percekben a Körmend letámadással próbálkozott , amivel 4 pontra lopták hátrányukat , de ez kevés volt a győzelemhez. (Taivo 22 perc, 22 pont, 22 lepattanó!)

Körmendi Törpördögök/A – Szolnoki VSI 54:58

(21:14, 13:14, 8:18, 12:12)
2015.05.16. szombat, 10:00 – Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok
Részletek >>>

Szalai János:

„A tegnapi lelkes játékunknak nyomát sem láttam ma. Lélektelenül nem lehet mérkőzést nyerni! Sajnálom, hogy emiatt nem tudtunk jobb eredményt elérni.”

Tasnádi Zoltán:

„A szolnoki kosárlabda olyan mint a rock, örök és elpusztíthatatlan! Köszönjük a szülők buzdítását!”

20150516_U16_Donto_Kormend-Szolnok