Győzelemmel zárt az SSI KA SMAFC U16 és U18 is!

Nemzeti Fiú Kadett Kiemelt Bajnokság, Rájátszás a 25.-32. helyért, 8. forduló

2022. 05.02. hétfő 16:00 – Kiskunfélegyháza, Constantinum Sportcsarnok

Félegyházi TSI – Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia SMAFC 55-66 (12-14, 16-20, 9-15, 18-17)
 
 
 
 
SSI KA SMAFC: Kiss V. 12, Kisbéri K. 11/6, Radványi B. 11/3, Kovács Á. 6, Dallos M. 7
Cserék: Movik M. 9/3, Pavisa O. 4, Porrogi I., Németh B. 4, Porrogi A. 2, Bali M., Rédecsi F.

Farkas Dávid – Nyilatkozat:
A hosszú utazás után nem voltunk elég élesek az első félidőben, a harmadik negyedben azonban elég agresszív és határozott védekezést mutattunk be ahhoz, hogy egy nagyobb előnyre tegyünk szert, melyet jól tudtunk az utolsó negyedben menedzselni és ezzel győztesen befejezni a 2021/22-es szezont. Büszke vagyok a srácokra, hiszen rengeteg munkát beletettek az elmúlt időszakba, mely meg is térült számunkra, hiszen az alapszakasz utolsó fordulója óta nem találtunk legyőzőre és veretlenül sikerült befejezni ezt a rájátszás szakaszt, ahol zsinórban nyolc győzelmet arattunk. Úgy gondolom ebben a győzelmi szériában, valamint az idei szereplésben a szeptemberi Kiemelt bajnokságba jutásunkkor nem sokan hittek volna, de a fiúk remélem megtanulták ebben a szezonban, hogy “nincs lehetetlen, csak tehetetlen”!!! Boldog vagyok, hogy ennek a csapatnak az edzője lehettem! Szép volt Fiúk!

 
 
 

Nemzeti Fiú Junior Regionális Bajnokság, Alapszakasz II., “A” csoport, 9. forduló


2022.05.07. szombat 11:30 – Veszprém, Vetési Albert Gimnázium

Veszprémi UKE “B” – Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia SMAFC 66-86 (13-24, 14-21, 13-25, 26-16)

 
SSI KA SMAFC: Nagy B. 15/3, Iván B. 16, Mentes Á. 16/3, Varga G., Schaul M. 14
Cserék: Kalmár K. 7, Gönczi M. 10., Szívós M. 4, Visnyei G., Vass B. 2, Horváth B. 2

Farkas Dávid – Nyilatkozat:
“Tét nélküli” mérkőzésre érkeztünk az utolsó fordulóra, hisz a többi eredményt tudva, biztossá vált, hogy sem előrébb, sem hátrébb nem végezhetünk már a tabellán. Ettől függetlenül sikerült jól kezdeni a mérkőzést, hiszen öt perc után 1-16 állt az eredményjelzőn. Ezt az előnyt folyamatosan növelni tudtuk és az is belefért, hogy a záró negyedben felforgatott ötösökben játszunk és kicsit kiengedjünk. Tetszetős támadásokat vezettünk a mai napon, remélem ez a vég, valaminek a kezdete volt és a következő szezonban sikerül visszatalálnunk a jó útra, ami a szerencsét illeti, hisz a 2021/22-es évben minden elért minket, ami egy csapatot hátráltatni tud (sérülések, betegségek…).
Hosszú utat jártunk be, többen az U20-as edzéseken és mérkőzéseken is helyt álltak, úgy érzem azt a tapasztalatot, amiket ott gyűjtöttek, kamatoztatni tudják majd a 2022/23-as szezonban is. Büszke vagyok a fiúkra, hogy sikerült minden rosszon felül kerekedni és végül győzelemmel zárni ezt a kalandos évet. Kiöregedő játékosaimnak köszönöm, amit a Sportiskoláért tettek, bízom benne, hogy a jövőben még találkozni fogunk és együtt dolgozhatunk majd. Szép volt Fiúk!