Győzelemmel debütáltak (U16 válogatott)

2015 U16 European Championship Men

2015. augusztus 6–16. Szófia, Bulgária

Megkezdte szereplését az U16-os magyar válogatott a bulgáriai B csoportos Európa-bajnokságon.

C csoport

Részletek >>>

Magyarország – Fehéroroszország 62:53

(21:16, 16:16, 9:10, 16:11)
2015.08.06. csütörtök, 20.30 – Sofia, Arena of BC Slavia,

Magyarország: Kiss 1, Fazekas Cs. 9/6, Katona 19/6, Füzi 8, Fazekas M. 12. Csere: Somogyi 8/3, Németh 3/3,  Ábrahám 2,  Oroszi, Zsebe. Szövetségi kapitány: Váradi Attila

Váradi Attila:

„Nehezen lendültünk játékba, három és fél perc után 11:4-re vezettek a Fehéroroszok, de innentől kezdve Katona vezérletével (két hármassal adta meg az alaphangot) sikerült fordítani.
A harmadik negyed kivételével végig vezettünk. A 27. percben azonban 41:42 állt a táblán, amikor egyesületünk játékosa, Németh Márk, egy hárompontossal visszavette a vezetést.
A magyar válogatott  leküzdve az első mérkőzés nehézségeit, győzelemmel kezdett az Eb-n, folytatás  pénteken Luxemburg ellen. (Dobószázalékban gyengén teljesítettek játékosaink – 33% mezőnyből, 50% büntetőből –, inkább az 54 lepattanó labda segítette válogatottunkat a sikerhez.)
Németh Márk 15 perc alatt 3 pontot dobott, 7 lepattanót szedett, volt egy szerzett labdája, valamint egy faultja és egy kiharcolt faultja. Werner Viktor nem lépett pályára.”