Győzelem az utolsó mérkőzésen

Fiú Junior Bajnokság – Döntő – Helyosztók

A hetedik hely megszerzése volt a célja a mi és a Szolnoki Olaj csapatának is, a junior döntő utolsó játéknapjának első mérkőzésén. A két csapat közül azonban nekünk sikerült jobban felpörögni. Ugyan eladott labdák tekintetében újra mi álltunk rosszabbul, ám dobószázalékban messze felülmúltuk ellenfelünket. (Összes dobás: 57% ill. 35%, 3 pontos dobás: 54% ill. 7% !!!) Gyakorlatilag rajt-cél győzelmet könyvelhettünk el, a sikerünk egy percig sem forgott veszélyben. Már a félidőben 11 pontos volt az előnyünk, amire a második félidőben még jócskán sikerült rátennünk. Így megszereztük a várva várt győzelmünket a Nemzeti Fiú Junior Bajnokság döntőjében és ezzel a 7. helyet.

Soproni Sportiskola/A – Szolnoki Olaj KK 98:64

(23:15, 21:18, 28:21, 26:10)
2016.04.24. vasárnap, 9:00 – Budapest, Simon János Sportcsarnok
Részletek >>>

SSI/A: Németh M. 17/9, Polgárdy 22/12, Werner 10, Füzi 22/9, Papp 8, Soós 6/3, Garab G. 2, Schaul 5, Nagy, Garab D. 3/3, Németh K. 3/3.

Meszlényi Róbert:

„Jobban akartuk a győzelmet mint ellenfelünk, de én azt hiszem ez látszott is. E mellé párosult egy jó, felszabadult játék és nagyon jó dobószázalék. Azt gondolom, megérdemeltük a győzelmet és örülök, hogy jó szájízzel tudunk hazamenni erről a tornáról.”

Honti Viktor:

„A tegnapi ki-ki mérkőzés után nem sikerült elérni az újonnan kitűzött célt. A gyerekek teljesen szétcsúsztak fejben és nem tudtak felpörögni a mérkőzésre. Főleg védekezésben voltunk lassúak, akarat gyengék, amit a Sopron ki is használt és végül megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Gratulálok nekik!”

20160424_Junior_donto