Fiú Serdülő Bajnokság Országos Főtábla, 6. forduló

2022.04.30 – 05.01.

Sopron, Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnok

 

Soproni SI KA SKC/A – NKA Pécs/B   73 – 64  (20-17, 17-17, 21-15, 15-15)

SSI: Pokker H., Nagy D., Vanó A. 4, Veöreös D. 6, Hawkins T. 13, Janics B. 10, Nyerges Z. 8, Nyerges B. 13, Glózer B., Horváth Cs. 3, Balázs D. 6, Szőnyi M. 10.

 

Soproni SI KA SKC/A – Soproni Tigrisek SE/A   95 – 78  (22-23, 30-15, 16-24, 27-16)

SSI: Pokker H. 2, Nagy D., Vanó A. 7, Veöreös D. 3, Hawkins T. 7, Janics B. 16, Nyerges Z. 7, Nyerges B. 12, Glózer B., Horváth Cs. 2, Balázs D. 6, Szőnyi M. 33.

 

SZEDEÁK/A – Soproni SI KA SKC/A   85 – 77  (28-13, 9-33, 30-14, 18-17)

SSI: Pokker H. 6, Nagy D., Vanó A. 6, Veöreös D. 7, Hawkins T. 10, Janics B. 10, Nyerges Z. 3/3, Nyerges B. 16, Glózer B. 3, Horváth Cs., Balázs D. 11/9, Szőnyi M. 5.

 

 

Csátaljay Gábor:

„Nehezen indult számunkra a torna. A nálunk egy évvel fiatalabb pécsi csapat jól egy-egyező játékosait nehezen tudtuk tartani, és támadásban sem találtuk a ritmust. A harmadik negyedben felépített 6-8 pontos előnyünket megőrizni sikerült, de növelni nem, ezért csak a mérkőzés lefújásakor nyugodhattunk meg.

A szombat délutáni mérkőzést ismerős ellenfél ellen játszottuk, hiszen ebben a szezonban kétszer már találkoztunk a Soproni Tigrisekkel. Bár mindkétszer legyőztük őket, tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk a továbbjutás szempontjából döntő fontosságú mérkőzésen. Az első 10 perc kiegyenlített játékot hozott, a másodikban a letámadásból szerzett labdáknak köszönhetően sikerült egy nagyobb előnyt kialakítanunk. Ahogy várható volt, ellenfelünk nem adta fel, legjobb játékosukat nem tudtuk megállítani, így folyamatosan csökkent az előny. A záró játékrészben ritmust tudtunk váltani, a támadójátékunk feljavult és a legjobb pillanatokban alakult ki viszonylag nagy különbség. Ki kell emelni Szőnyi Máté és Janics Botond ponterős játékát, akik jó teljesítményükkel nem csak az ellenfelet, de minket is megleptek!

Vasárnap délelőtt nagyon álmosan és fáradtan kezdtünk, 0-12 után sikerült az első pontunkat megszerezni. Pokker Huba a kispadról beszállva 6 ponttal „felébresztette” csapatot. A második negyedben a letámadás ismét működött, a torna legjobb 10 percét produkáltuk, és 15 pontos hátrányból 9 pontos előnyt építettünk fel félidőre. A második félidőben sajnos ismét előjöttek a védekezésbeli problémáink, ellenfelünk magassági és fizikális előnyét kihasználva megfordította a mérkőzést. Küzdöttünk becsülettel, de a szegedi csapat a bajnokság során másodszor is legyőzött minket.

A Soproni Tigrisek, a SZEDEÁK és csapatunk között hármas körbeverés alakult ki. A Tigrisek elleni nagyarányú győzelemnek köszönhetően első helyen zártuk a tornát és az országos B döntőbe jutottunk, ahol a 9 – 16. helyekért küzdhetünk tovább.”