Fásult játék, szoros vereséggel

Nemzeti Fiú Junior Regionális Bajnokság, Alapszakasz II., “A” csoport, 8. forduló


2022.04.27. szerda 19:30 – Sopron, Novomatic Aréna

Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia SMAFC – Falco Vulcano Energia KC Szombathely “B” 57-62 (9-13, 11-17,19-13,18-19)

 
SSI KA SMAFC: Nagy B. 7/3, Kulik R. 5/3, Mentes Á. 12/3, Varga G. 2, Németh Á. 11
Cserék: Kalmár K., Iván B. 14/3, Kiss V. 4, Schaul M., Gönczi M 2., Szívós M., Visnyei G.

 
 

Farkas Dávid – Nyilatkozat:
Sajnos fásultan és rengeteg rossz döntéssel kezdtük a mai mérkőzést, ám egy rossz szavam nem lehet a Fiúkra, hiszen nagy részük az elmúlt hetekben dupla ritmusban dolgozott, mind az U18B-s mind a SMAFC U20-as edzéseken részt vettek, akikkel a hétvégi Országos Döntőre készültünk. A Döntő után már egyből munkába is álltak, ám látszott, hogy nehezen vették fel a mérkőzés ritmusát. Mire sikerült tizenöt pontos hátrányunkat az utolsó negyedben egy pontosra csökkenteni, a maradék energia is elfogyott és a végjátékban alulmaradtunk. Örülök Iván Botond ponterős, valamint Gönczi Marcell hasznos játékának, főleg, hogy számukra ez volt az utolsó mérkőzés a Novomatic Arénában. Szebb hazai búcsúban bizakodtam a szezont illetően, de ez most így alakult, jövő héten megpróbáljuk Veszprémben győzelemmel zárni a 2021/22-es, számunkra kalandokkal teli szezont.