EYBL U15 Sopron – hasznos tapasztalat

Színvonalas, izgalmas háromnapos tornát rendezhetett egyesületünk a Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnokban. Ugyan fiatal és foghíjas együttesünknek nem sikerült győzni, de hasznos tapasztalatokat szereztek a pályára lépők. 

TS Jahn Munchen – Soproni Sportiskola 79:68

(20:13, 21:22, 20:19, 18:14)
2016.03.04. péntek, 20:00 – Sopron, Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnok
Részletek >>>

SSI: Horváth M. 15, Csátaljay 13/3, Bella 12/6, Heiszenberger 3/3, Schöll 14. Cserék: Gászner 5, Stilling, Tabajdi 6, Simon.

Csátaljay Gábor:

„Bátortalanul, megilletődötten kezdtük a mérkőzést. Ellenfelünk egész pályás csapdázó védekezése sok hibára kényszerített minket. Ahogy az előző forduló négy mérkőzésén, úgy most is túlságosan tiszteltük ellenfelünket, hamar tíz pontos hátrányba kerültünk. Kellet néhány szép megoldás ahhoz, hogy a fiúk elkezdjenek hinni magukban. Ismét nagyot küzdöttünk, ledolgoztuk a hátrányt, sőt a harmadik negyedben a vezetést is átvettük. Az, hogy tíz pont feletti hátrányból vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, mutatja a csapat tartását és küzdeni tudását. A felzárkózás azonban túl sok energiát emésztett fel, a mérkőzés végére elfáradtunk és nem sikerült a bravúr.”

Soproni Sportiskola – Debreceni Kosárlabda Akadémia DSI 61:64

(8:13, 17:17, 18:22, 18:12)
2016.03.05. szombat, 17:30 – Sopron, Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnok
Részletek >>>

SSI: Horváth M. 17, Csátaljay 5, Stilling, Bella 10/3, Schöll 4. Cserék: Heiszenberger 20/18, Simon 5/3, Tabajdi.

Csátaljay Gábor:

„Előző mérkőzésünkön Gászner Flórián betegen is vállalt néhány perc játékot, a második napra azonban a láz sajnos ledöntötte a lábáról, így a továbbiakban nem számíthattunk rá. Csátaljay Barna izomhúzódás miatt a Debrecen elleni mérkőzés közben volt kénytelen idő előtt kiszállni a küzdelmekből. Az eddigiektől eltérően jól kezdtük a mérkőzést, de az első negyed végén egy félpályáról kapott hármassal 5 pontos hátrányba kerültünk. Ellenfelünk a folytatásban sem állt hadilábon a szerencsével. Előbb egy palánkos hármas, majd több, esés közben elhajított labdájuk is célba talált. A cserepadról beszálló Simon Balázs és Heiszenberger Norbert bátor játékkal mutatkoztak be, utóbbi a mérkőzés folyamán tíz kísérletből hatszor is betalált távolról! A negyedik negyed elején tíz pont körüli hátránynál területvédekezésre váltottunk, ezzel megtörtük ellenfelünk lendületét. A végjátékban 3 pontra megközelítettük őket, de már nem sikerült labdát szereznünk, hogy az egyenlítésért támadhassunk. Megfogyatkozva is tisztességesen helytálltunk, és kicsivel több szerencsével talán mi örülhettünk volna.”

Soproni Sportiskola – KK Feniks 2010 54:77

(16:17, 9:20, 18:23, 11:17)
2016.03.06. vasárnap, 11:00 – Sopron, Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnok
Részletek >>>

SSI: Horváth M. 14, Stilling, Bella 12/6, Heiszenberger 16/12, Schöll 5/3. Cserék: Simon 7/3, Tabajdi.

Csátaljay Gábor:

„A mérkőzés előtt beszélgettem macedón kollégámmal, aki Horváth Máté eddigi mérkőzéseken nyújtott teljesítményét dicsérte. Máté ezen a meccsen is bizonyította, hogy csapatának igazi vezérévé tud válni, még akkor is, ha gyakran két védő szorításában kellett küzdenie. Rajta kívül más nem igazán tudta betörésekkel megbontani ellenfelünk védelmét. Pozitívum, hogy ismét többször betaláltunk a hárompontos vonalon túlról, ebben Heiszenberger Norbi járt az élen. A két csapat közti legnagyobb különbség a lepattanó labdák megszerzésében volt. Magasabb és erősebb ellenfelünket sokszor nem tudtuk kizárni, így egy támadáson belül kétszer, háromszor is próbálkozhattak a palánkunk alatt. Betegség és sérülések miatt keveset tudtunk cserélni! A fáradtság sajnos látszott a fiúkon, de az akarat és a küzdés miatt ismét dicséret illeti a csapatot!”

Soproni Sportiskola – BDSE-Graphax 41:83

(8:8, 11:33, 10:25, 12:17)
2016.03.06. vasárnap, 19:00 – Sopron, Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnok
Részletek >>>

SSI: Horváth M. 8, Simon, Bella 8/3, Heiszenberger 15/3, Schöll 5. Cserék: Stilling, Tabajdi 2, Vámosi 3, Horváth Zs.

Csátaljay Gábor:

„Negyedik mérkőzésünkön egy negyeden keresztül tudtuk tartani a lépést a Budaörssel szemben, majd legyőzött minket a fáradtság és ellenfelünk kegyelmet nem ismerve átrohant rajtunk. Tartalékos csapatunk az utolsó energiát mozgósítva próbált küzdeni, de ezen az estén nem tudtuk megnehezíteni ellenfelünk dolgát.
Heiszenberger Norbert a négy mérkőzésen nyújtott teljesítménye alapján a csapat legjobbja címet érdemelte ki!”

 

Tovább a galériához >>>