Értékes négy nap a Világjátékokon (U11, U12)

Június 18-21-e között az ausztriai Klagenfurtban, a UNITED WORLD GAMES 2015 sporteseményen szerepelt küldöttségünk, akik a kenguru és gyermek korosztályban versenyeztek.

A mérkőzések között ugyan nem túl sok szabadideje maradt játékosainknak, de azt próbáltuk hasznosan eltölteni. A Minimondus, a Pyramidenkogel és a Wörthi-tó megtekintése mellett, barátságok is köttettek különböző sportágak és országok sportolóival.

Eredmények (U12)

Skofja Loka Odea – Soproni Sportiskola 19:47
Ld.: Csendes P. 16, Nyikos Bar. 14, Palkovits A. 13, Hoffer G. 2, Németh G. 2.

KOS Celovec – Soproni Sportiskola 36:32
Ld: Csendes P. 14, Palkovits A. 14, Nyikos Bar. 4.

Eagles – Soproni Sportiskola 36:28
Ld: Nyikos Bar. 10, Palkovits A. 9, Csendes P. 5, Iván B. 2.

Palkovits Tamás:

„Az idősebbek között (gyermek korosztály), az 5-8. helyen végeztünk. Ez fiatalabb játékosainktól megfelelő eredmény, hiszen szépen helytálltak és egyenrangú ellenfelei voltak, a magasabb és erősebb testalkatú játékosokból álló csapatok ellen. (Egyébként a későbbi bronz- és aranyérmes csapatoktól szenvedtünk vereséget.)”

 

Eredmények (U11)

Soproni Sportiskola – Wörthersee Piraten 68:10
Ld: Nyikos Bal. 16, Monostori K. 10, Biacsics P. 8, Iván B. 8, Németh G. 8, Schaul M. 8, Pallag A. 4, Varga M. 4, Hoffer G. 2.

Soproni Sportiskola – Feldkirchen Tigers 39:1
Ld: Pallag A. 9, Schaul M. 9, Monostori K. 7, Nyikos Bal. 6, Biacsics P. 2, Iván B. 2, Hoffer G. 2, Németh G. 2.

Soproni Sportiskola – BC Hellenen München 43:19
Ld: Csendes P. 12, Iván B. 6, Nyikos Bar.6, Hoffer G. 5, Monostori K. 4, Nyikos Bal. 4, Németh G. 4, Biacsics P. 2.

Soproni Sportiskola – Basketball Virus 51:43
Ld: Csendes 30, Nyikos Bar. 9, Hoffer G. 4, Németh G. 4, Biacsics P. 2, Pallag A. 2.

Palkovits Tamás:

„A legfiatalabbak között meggyőző játékkal haladtunk a döntőig, de ellenfelünk sem adta alább sőt, a legszorosabb mérkőzésén is 53 pont különbséggel győzött. A litván kislány Pupkerciute és Pauli pedig akár a hárompontos vonalon kívülről is eredményesek voltak. Szerencsére csapatunknak is helyén volt a szíve – pedig ekkor már Iván Botond sérült volt és nem tudott segíteni – és nagyot küzdve, a mérkőzés végére jól védekezve felőröltük ellenfelünket, megszerezve az aranyérmet.”

Tovább a galériához >>>