Értékes győzelemmel feledtettük a múlt hetet

Nemzeti Fiú Regionális Kadett Bajnokság – 2. forduló

2020.03.02. hétfő 19:30 – Pápa, Városi Sportcsarnok
 
Concordia Motax Pápai KC – Soproni Sportiskola KA “B” 42-65 (13-20, 7-12, 9-20, 13-13)
 
SSI KA “B”: Kalmár K. 10, Varga G. 4, Nagy 16, Mentes 4, Gönczi 8 Cserék: Varga M. 3, Kalmár I. 7/3, Németh 8, Vass 5/3
 
Farkas Dávid:
A mai mérkőzésről négy alapember hiányzott iskolai elfoglaltság, valamint sérülés miatt (Holló, Schaul, Kedmenecz, Taoning), így nem jó előjelekkel indultunk Pápára, sőt a mérkőzés sem úgy indult, ahogy elterveztük, többen kényszerposztokon játszottak és nem találtuk a ritmust. 13-4-es hazai vezetésnél egy időkérést követően rendeztük a sorokat, az első negyed további részét hibátlan védekezéssel, kapott pont nélkül zártuk. A második negyedben ezzel az elemmel szintén nem sok problémánk akadt, de támadásban továbbra sem találtuk önmagunkat. A harmadik negyedben sikerült megnyugtató előnyt szereznünk, a záró etapban pedig már mindenkinek tudtam több játéklehetőséget adni és minden pályára lépő játékosom pontokkal hálálta meg ezt. Ezzel az őszi feljutást követően ebben a csoportban is megvan az első győzelmünk, mellyel talán sikerült begyógyítani azokat a sebeket, melyeket a múlt csütörtöki drámai körülmények között elveszített mérkőzés okozott. Mivel az ellenfélnél is voltak hiányzók, a visszavágó még érdekes lehet ebben a párharcban, ezért volt fontos, hogy minél nagyobb különbségű győzelmet arassunk, melyhez gratulálok a fiúknak. 
 
Hajrá Sportiskola!
Hajrá Sopron!