Egy győzelem, egy vereség (U14)

Fiú Serdülő Bajnokság – Területi alapszakasz I. – Észak-nyugati régió

A csoport

Részletek >>>

Soproni Sportiskola/A – Szombathelyi Sportiskola KA/A 75:76

( 24:11, 12:27, 19:22, 20:16)
2016.09.18. vasárnap, 12:00 – Szombathely, Nagy Lajos Gimnázium

Csátaljay Gábor:

„Az első negyedben minden sikerült, amit elterveztünk. Védekezésben labdákat szereztünk, megszereztük a lepattanó labdákat, és sok könnyű kosarat szereztünk indításokból. A második negyed az első ellentéte volt, az egy-egy elleni védekezésben nem tudtuk tartani ellenfelünket. Ebben a periódusban gyakorlatilag nem szedtünk védő lepattanót, a szombathelyi fiúk szinte minden támadásból kosarat szereztek. Ezzel átvették a vezetést, két pontos hátránnyal fordultunk a harmadik negyedre. A második félidő kiegyenlített játékot hozott, de végig pár pontos hátrányban voltunk. Nem adtuk fel és hatalmas küzdéssel, 2-3 perccel a vége előtt átvettük a vezetést. Fél perccel a mérkőzés vége előtt 4 ponttal vezettünk, de ez sem volt elég a győzelemhez. A végjátékban védekezésben és támadásban is hibáztunk, így magunkat vertük meg! A küzdés miatt dicséret illeti a fiúkat, a hibáinkból pedig tanulnunk kell!”

ZTE KK/A – Soproni Sportiskola/A 50:90

(13:23, 11:19, 10:21, 16:27)
2016.09.18 . vasárnap, 15:00 – Szombathely, Nagy Lajos Gimnázium

Csátaljay Gábor:

„Az első meccs eredménye azt jelentette, hogy az A csoport harmadik helyéért játszottunk a ZTE KK „A” csapatával, akik az első elődöntőben a székesfehérvári DKKA A csapatával szemben maradtak alul nagy küzdelemben. Az egy pontos fájó vereség után 45 percet pihenhettünk, majd a fáradtságot leküzdve magabiztos játékkal fektettük két vállra ellenfelünket. Mind a tíz játékosunk, aki elutazott és vállalta a játékot, megtett mindent a győzelmekért. Egy vereséggel és egy győzelemmel teljesítettük a célunkat, a régió legjobb csapatai között maradtunk!”

U14A_2016-2017

hátsó sor:
Csátaljay Gábor (vezetőedző), Vámosi Dávid, Hajnal Kristóf, Gráf Maximillián, Rácz Máté, Wilcsinszky Ádám, Kovács Máté
első sor:
Rokob Zsombor, Rádonyi Ákos, Csátaljay Péter, Meszlényi Róbert, Balogh Levente, Csendes Péter, Nyikos Barnabás