Egy félidőt bírtunk a veretlen otthonában

Nemzeti Fiú Regionális Kadett Bajnokság

Dávid Kornél KA 04 – Soproni Sportiskola KA “B” 87-44 (23-11, 17-15, 18-6, 29-11)

2020.01.08. szerda 18:00 – Székesfehérvár, MKOSZ Edzőcsarnok

SSI KA “B”: Holló 10/6, Varga G., Kalmár K. 14, Mentes 12, Schaul 6
Cserék: Gönczi 2, Kalmár I., Vass, Németh L.

F.D:A veretlenül álló DKKA csapatához látogattunk, akik az őszi szezon folyamán nem kegyelmeztek egyik ellenfélnek sem, hiszen minden mérkőzésükön 100 dobott pont fölé kerültek és a különbség is rendre 50 pont fölötti volt, de akadt olyan találkozó is, amikor 164 pontos különbséget is ki tudtak alakítani, 40 perces agresszív letámadásuknak köszönhetően.
Mi a mai mérkőzéstől függetlenül már tudtuk, hogy a csoport második helyén végzünk, de dicséretes, hogy az elején felsorolt eredménysorozatba mi nem csatlakoztunk, hiszen hazai pályán egy végig kiélezett mérkőzésen 4 pontos vereséget szenvedtünk (58-62) és bár a végére sajnos ma kinyílt az olló, nem vallottunk szégyent. Egyik mérkőzésen sem kaptunk annyi pontot, mint akár a csoport harmadik helyén végző csapat és a játék képében sem mutatkozott nagy különbség a soproni 40 és a mai első félidei 20 percben, amiért gratulálok a csapatnak. Sajnos ma győzelmi esélyünk nem lehetett, de dicséret illeti a játékosaim, hiszen nem adták fel a letámadás elleni küzdelmet és Holló Szilárd kiállítása után is foggal-körömmel harcoltak, hogy a DKKA által nagyon megcélzott 100 kapott pontot ne érhessék el. Januárban több mérkőzés nem vár ránk, ezt az időszakot egy második alapozásra és hibáink kijavítására fogjuk felhasználni.”