Döntőben U16 “B” csapatunk!

Nemzeti Fiú Regionális Kadett Bajnokság, “A” csoport – 9. forduló
Soproni Sportiskola KA “B” – Falco Vulcano Energia KC Szombathely 45-42 (15-11, 12-7, 7-9, 11-15)

2021.03.04. csütörtök 19:30 – Sopron, Novomatic Aréna

 
SSI KA “B”: Kalmár K. 10, Kiss V. 3, Nagy B. 8, Mentes 6, Ölbey 4
Cserék: Varga G. 4, Radványi 3/3, Kulik 2, Schaul 5, Kisbéri, Movik, Szivós 

 
 

Farkas Dávid – Nyilatkozat:
A mérkőzés előtt már csak ennek a két csapatnak volt esélye arra, hogy a Regionális Bajnokok Országos Döntőjébe jusson, ez úgy érzem rányomta a bélyegét az első félidőre, mindkét együttes idegesen kezdett. Sajnos Ölbey Tamást elvesztettük egy orrsérülés miatt, majd másik centerünk Schaul Mihály is izomsérülést szenvedett. Ekkor gödörbe került a csapat, hisz szerkezetet kellett váltani és klasszikus center nélkül játszani, de a védekezés továbbra is jól működött, folyamatosan váltogattuk, ezzel nehéz helyzetbe hozva ellenfelünket is. Így a mérkőzés nagyon kevés pontosra sikerült, de örülök, hogy a védekezésünkkel tudtunk dominálni és nem azzal, hogy esetleg 93-90-re nyertük meg a mérkőzést, védekezés nélkül. Az utolsó negyed elején Kalmár Kristóf is sérülést szenvedett, de mindig volt valaki, aki egy szerzett labdával, vagy fontos lepattanóval tudta segíteni a csapatot, ezzel az igazi csapatmunka diadalmaskodott és a dudaszó után felszabadult edző és játékos egyaránt!
Négy év után újra döntőbe jutottunk “B” csapattal, melyre azóta is és most is mérhetetlenül büszke vagyok! Remélem ez csak az út kezdete!!! Dolgozunk tovább, hogy veretlenül tudjuk zárni az alapszakaszt és méltóképpen képviselni az Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémiát a Regionális Bajnokok Országos Döntőjében!

GALÉRIÁNK A MÉRKŐZÉSRŐL FACEBOOK OLDALUNKON !