BOSU bemutató Sopronban

A BOSU-HUNGARY oktatási központ munkatársai kosárlabda specifikus bemutató edzést tartottak a Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia és a Darazsak Akadémia kosárlabdázóinak közreműködésével a soproni edzőknek.

Mi is az a Bosu?

Olyan tréner, ami egy speciális, egyedülálló sporteszköz, mely instabil közeget hoz létre edzés közben.

Miért előnyös az instabil közegben történő edzés?

Mert nem csak egy-egy izomcsoport dolgozik izoláltan, mint a hagyományos edzés közben, hanem instabil közegben aktivizálódik az összes izmunk, idegrendszerünk, hiszen meg kell őriznünk az egyensúlyunkat!

Mi az alábbi területekkel ismerkedhettünk meg:

  • edzés instabil környezetben,
  • funkcionális edzés,
  • mozgáskoordináció,
  • egyensúlyfejlesztés,
  • gyorsaságfejlesztés,
  • stabilizáció,
  • reakció javítása,
  • mély izmok fejlesztése.

Köszönjük a lehetőséget!

Palkovits Tamás

Tovább a galériához >>>
Fotó: Palkovits Tamás