Bemutatkozás a felnőtt csapatban!

U18-as játékosunk, Schöll Richárd bemutatkozott a felnőtt csapatban, ennek apropóján kérdeztük:

Mit adott neked eddig a kosárlabda?

– Voltak nehéz helyzetek, amikből segített kimászni. Le lehet vezetni a feszültséget.

Mennyire nehéz összeegyeztetni az iskolát és a kosárlabdát?

– A nap végére mindig elfáradok, nem könnyű dolog. A suli után ebédelek, aztán megpróbálok tanulni, de van, hogy edzések utánra marad a tanulás vége.

Milyen érzés, hogy a felnőtt csapatban is lehetőséget kaptál?

– Nagyon jó érzés volt. Először megkértek, hogy menjek edzésekre. Meg is lepődtem. Amikor pedig felkerültem a pályára, az nagyon jó érzés volt. A célom, hogy profi kosaras legyek, ez számomra az NBI A csoportot jelentené, ahonnan akár ki lehet jutni külföldre is kosárlabdázni. Nagyjából így képzelem el, de mellette szeretnék még valamit tanulni is, hiszen nem biztos, hogy kosárlabdából meg fogok tudni élni.

Miben másabb a felnőtt csapatban játszani, mint eddig? Hogy fogadtak a játékosok?

– Nem csak fizikálisan, hanem mentálisan is jobban oda kell figyelni a dolgokra. Több opció van mondjuk egy támadásra. A szurkolókkal még nagyon nem találkoztam, mert hazai meccs még nem volt, de az új csapattársaim nagyon jól fogadtak. Látásból már nagyjából ismertek, így nem volt teljesen idegen a környezet. Rajtam kívül jött még egy új légiós csapattárs.

Ricsi a Krasznai Kupán már pályára is lépett az SKC színeiben.

Csak így tovább, hajrá Ricsi!

Az interjút készítette:

Horváth Júlia és Rátkovics Viktória