Az első mérkőzés győztese a Honvéd lett (U16)

Fiú Kadett Bajnokság – Döntő – B csoport

A torna nyitómérkőzésén az első félidő látványos játékot hozott.

Ugyan végig a Honvéd irányította a mérkőzést, ám a Körmendiek a negyedek közepén, területvédekezésükkel mindig felzárkóztak. A második félidő a védekezésről szólt mindkét oldalon, ám a Honvéd több hibára kényszerítette ellenfelét (23 körmendi eladott labda) és ez döntőnek bizonyult. Megérdemelt fővárosi győzelem született.

Budapesti Honvéd/A – Körmendi Törpördögök/A 63:47

(22:14, 17:15, 9:3, 15:15)
2015.05.14. csütörtök, 9:00 – Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok
Részletek >>>

Pálfi Jenő:

„Támadásban kulcskérdés volt, hogy a zóna ellen is eredményesek voltunk. Védekezésben egyénileg és csapatban is megoldottuk azokat a feladatokat amelyek az első győzelemhez segítettek minket. Gratulálok a fiúknak! Hajrá Honvéd!”

Szalai János:

„Gyengén kezdtük a mérkőzést, de többször is feltámadtunk, azonban a döntő helyzetekben a Honvéd jobban koncentrált. A végére kicsit el is fáradtunk és szétesett a játékunk.”

20150514_U16_Donto_Honved-Kormend