A tavalyi kupagyőztes idén is győzelemmel kezdett (U16)

Fiú Kadett Bajnokság – Döntő – A csoport

A negyedik mérkőzés Scharafek ziccerével indult.

A Vasas a kemény védekezésével megalapozta a jó kezdést, de a Szolnok még időben ébredt és megkezdték a pontgyártást, ennek eredményeképpen 19-21-el zárult az első negyed. A második negyedben a Vasas rendezte sorait és kopírozva az első negyed jó védekezését egy 13-3-as futást indítottak, így 41-34-es vezetéssel vághattak neki a második félidőnek.
Scharafek és Katona ott folytatta ahol abba hagyta a pontgyátást az első félidőt, de a túloldalt Pállai és Piukovits volt résen és nem engedték nagyon ellépni ellenfelüket. A záró szakaszban a Szolnok megpróbált felzárkózni, ez sikerült is pár alkalommal, de a Vasas észnél volt és magabiztosan megnyerte a mérkőzést.

Vasas Akadémia/A – Szolnoki VSI 80:71

(19:21, 22:13, 19:18, 20:19)
2015.05.14. csütörtök, 15:00 – Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok
Részletek >>>

Besenyői Andrea:

„Minden kezdet nehéz, de a csapatmunkával nagy szívvel és akarattal sikerült.Gratulálok a csapatomnak és nagyon szimpatikusan játszó Szolnoknak.”

Tasnádi Zoltán:

„Gyermeteg hibáink miatt nem tudtunk közelebb kerülni a rutinos Vasashoz, összességében fiatal csapatunk helytállt.”

20150514_U16_Donto_Vasas-Szolnok