A Honvéd már a négy között (U16)

Fiú Kadett Bajnokság – Döntő – B csoport

Sok hibával kezdtek a csapatok. 4 perc elteltével még csak 4-4 volt az állás.

A Honvéd egy 8:2-es rohanással 12:4-re módosította az eredményt. Pár percig a MAFC akarata érvényesült, így 12:9 re zárkóztak fel. Bodor vezérletével 2 perc alatt 10 pontos előnyre tett szert a Honvéd csapata. A 2. negyedet a MAFC kezdte jobban akik labdaszerzéseikkel könnyű kosarakat dobtak, így 6 pontra jöttek fel, de erre a Honvéd gyorsan válaszolt, így 11 pontos előnnyel mehettek pihenőre. A 3. negyed elején a MAFC nem tudott közelebb lépni, de a Honvédnak sem sikerült előnyét növelnie. A játékrész végén a piros mezesek akarata érvényesült, így közel 20 pontos előnyt szereztek.
Az utolsó tíz percben is nagyot küzdöttek a felek, ám a Honvéd pontosabban dobott, és teljesen megérdemelten, elsőként jutott a négy közé.

Budapesti Honvéd/A – Budafok-CSOPA/MAFC 87:60

(25:13, 19:20, 19:12, 24:15)
2015.05.14. csütörtök, 17:00 – Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok
Részletek >>>

Pálfi Jenő:

„A győzelmet annak köszönhetjük, hogy az egyéni feladatainkat jól oldottuk meg védekezésben. A második játékrészben jó csapatjátékunknak köszönhetjük, hogy a végén magabiztos győzelmet arattunk.”

Bors Miklós:

„Ma jobbak voltak ellenfeleink. Gratulálunk!”

20150514_U16_Donto_Honved-MAFC