85 perc izgalom

Nemzeti Fiú Junior Regionális Bajnokság, Alapszakasz I., “A” csoport, 3. forduló

2021.11.19. péntek 20:00 – Sopron, Novomatic Aréna

Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia SMAFC – Győri KC 55-57 (6-15, 21-22, 14-12, 14-8)

SSI KA SMAFC: Holló 4, Kiss V. 14, Kulik 2, Mentes 13/3, Schaul 7

Cserék: Kalmár K. 7, Nagy B. 8/3, Varga G., Gönczi, Visnyei, Horváth B., Szívós

Farkas Dávid – Nyilatkozat:

Másfél éve nem játszottunk hazai környezetben nézők előtt, sajnos ez az első negyedbeli teljesítményünkre rányomta a bélyegét. Hiába tudtuk rendezni sorainkat a második félidőben és hiába volt dobásunk a győzelemért, sajnos fordítani nem tudtunk a nálunk sokkal fizikálisabb győri csapat ellen, de hasznos mérkőzést játszottunk, melynek nagyon örülök!

Nemzeti Fiú Junior Regionális Bajnokság, Alapszakasz I., “A” csoport, 4. forduló

2021.11.20. szombat 17:00 – Sopron, Novomatic Aréna

Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia SMAFC – Tatai S.E. 76-74 (12-22, 26-15, 17-11, 11-18, 10-8) – hosszabbítás után

SSI KA SMAFC: Kalmár K. 8, Nagy B. 15/12, Kulik 4, Mentes 14, Schaul 9

Cserék: Kiss V. 12, Varga G. 8, Gönczi 6, Visnyei, Horváth B., Szívós

Farkas Dávid – Nyilatkozat:

A tegnap késő estébe nyúló szoros mérkőzés után ma újra pályára kellett lépnünk, egy szintén jó fizikumú ellenfél ellen. Az első negyedben a tegnapihoz hasonlóan beragadtunk, de ma elég volt tíz perc, hogy ledolgozzuk hátrányunkat és átvegyük a vezetést. A második félidő ismét hullámzóra sikerült, hol az egyik, hol a másik csapat kapott egy jó szériát és szerzett 7-8 pontos előnyt. A rendes játékidő végén mindkét csapat megkapta az esélyt a győzelemre, de senki nem tudott élni vele.

A hosszabbításban, 80 perccel a lábunkban sikerült az utolsó utáni erőtartalékjainkat mozgósitani – főleg védekezésben – és egy dudaszós kosárral megszereztük a győzelmet. A kosár pillanatában átélt katarzis, amit a csapat szolgáltatott, sokáig benne lesz az emlékezetemben és remélem a csapatnak is sok energiát ad a sűrű program ellenére is. Szép volt Fiúk!!!