Jr. NBA – Sacramento Kings (Hunyadi) – 6. forduló

Jr. NBA Hungary – Sacramento Kings (Hunyadi) – 6. forduló

Los Angeles Lakers (Zrínyi) – Sacramento Kings (Hunyadi) 119:116

(39:30, 26:23, 18:35, 36:28)
2019.03.19. (kedd), 10.00 – Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Általános Iskola

Sacramento Kings (Hunyadi): Keller B. 33, Gadácsi D. 23, Nyikos B. 20, Pavisa O. 11, Nyerges M. 10, Sift B. 10, Kovács Áron 8.

Stánicz Ferenc:

„Igazi csúcs rangadó volt a régió talán két legjobb csapata közt. Óriási iram és rengeteg kosár jellemezte a mérkőzést. Sajnos az elején bent ragadtunk, 9:0-val kezdett a Zrinyi.
Sok könnyű helyzet kimaradt. A negyed végére visszajöttünk. Sajnos a második negyedben sem ment igazán jobban és mínusz 12-vel fordultunk.
A fordulatot a harmadik negyed hozta, mikor mindkét csapat megcserélte az ötösöket, s ebből a Hunyadi jött ki jobban. Keller Bendegúz vezényletével az utolsó negyed előtt már mi vezettünk, sőt Nyikos Balázs vezetésével több, mint tíz ponttal elmentünk. Őrületes végjáték jött! Két perccel a vége előtt még öt ponttal vezettünk, ekkor azonban Nyikos Balázst a bírók kivették s ez megzavarta csapatunkat. Fordított a Zrínyi és nyert, de mivel a soproni mérkőzést öt ponttal nyertük, így összesítésben jobbak vagyunk. Gratulálok a fiúknak!”